در آموزش پرورش زالو شرایط  محیطی از اهمیت بالایی برخوردار است، در پرورش زالو باید به مسائل بهداشت محیط توجه ویژه ایی کرد. زیرا زالو مستقیما با سلامتی افرادی که از زالو برای درمان بیماری های خاص خود بهره می برند اهمیت دارد.از شرایط محیطی تکثیر و پرورش زالو می توان به نکات زیر اشاره کرد . موضوع مورد بحث در این مقاله ” مکان های مناسب برای پرورش زالو ” است امیدوارم مورد استفاده شما عزیزان قرار بگیرد .

مکان های مناسب برای پرورش زالو

مکان های مناسب برای پرورش زالو

مکان های مناسب برای پرورش زالو

 1. برکه یا حوضچه طبیعی
 2. حوضچه سیمانی
 3. ایجاد حوضچه با پارچه های ضد آب
 4. مخازن پلاستیکی

هر کدام از روش هایی که گفته شد دارای مزایا و معایبی نسبت به هم می باشند که پرورش دهنده زالو باید با در نظر گرفتن تمامی مزایا ومعایب و همچنین امکانات در دست خود نسبت به انتخاب بهترین روش اقدام کند.

در انتخاب روش مناسب جهت پرورش زالو باید حتما موارد زیر را مد نظر داشت :

 1. فرار زالو
 2. کنترل دما و PH  آب
 3. دسترسی زالو به اکسیژن
 4. غذای زالو
 5. مکانی مناسب برای تخم گذاری زالو ها

از بین ۶۵۰ گونه زالو تنها ۱۵ گونه از آنها کاربرد پزشکی دارند، از این رو داشتن آگاهی لازم در حوضه پرورش زالو بسیار لازم است تا با تشخیص درست گونه درست زالو را تشخیص داده و پرورش دهیم.

بدن زالو حدودا به ۳۴ حلقه تقسیم شده است. زالو به صورت همزمان دارای اندام جنسی نر و ماده می باشد که البته در بدو تولد فقط دارای اندام جنسی نر است. زالو پس از گذشت حدود ۴ ماه از بدو تولد به بلوغ جنسی می رسد. زالو ها دارای حدود ۱۱ جفت کیسه بیضه می باشند، در بند های ۱۲ تا ۲۴ و در هر بند ۲ جفت. زالو ها دارای ۲ کیسه تخم و ۲ کیسه تخمدان در بند ۱۱ می باشند.

زالو موجود بسیار حساسی است از این جهت در مواردی که احساس آرامش نکند ممکن است تا ۹ ماه اقدام به تخم ریزی نکند.

زالوها دارای ۳ تا ۵ جفت چشم می باشند که تعداد و ترتیب و نحوه قرار گرفتن انها در گونه های مختلف متفاوت است. اندام حسی روی سر زالو ان را قادر می سازد که تغیرات شدت نور و دما و ارتعاش را تشخیص دهد. گیرنده های شیمیایی روی سر زالو حس بویایی را ایجاد می کند. زالو ها نسبت به حرکت در اب بسیار حساس می باشند و فعالیت انها در شب و زمانهای بارانی به اوج خود می رسد.

شرکت تعاونی تکثیر و پرورش زالوی طبی گیلان لیرو، به عنوان شرکت تعاونی برتر در تولید و تکثیر زالوی طبی و همچنین برگزاری سمینارها وکلاس های آموزش پرورش زالو در سالهای اخیر فعالیت چشمگیری داشته است. لینک های مرتبط خرید زالو ، فروش زالو .

درباره Modir

2 دیدگاه در مکان های مناسب برای پرورش زالو
 1. […] توجه به اینکه در گذشته زالو به طور طبیعی در طبیعت موجود بود و از طبیعت صید میشد […]

 2. […] آن ها می باشد.بنابراین حداکثر کوشش بایستی به عمل آید تا محیطی خوب و مناسب برای پرورش زالو ها ایجاد […]


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 1 × 5 =