از دیرباز روش های زالو درمانی و حجامت مورد استفاده بسیاری از مردم برای درمان بیمارهای خود قرار گرفته است ولی معمولا از تفاوت زالو درمانی و حجامت بی خبر هستند. طب سنتی ایران همواره از استفاده این روش ها استقبال کرده و برای هر کدام از آنها مکانیسم های جداگانه ای را در نظر گرفته است.

تفاوت زالو درمانی و حجامت

تفاوت زالو درمانی و حجامت

تفاوت زالو درمانی و حجامت

حجامت یک روش درمانی است که دو وظیفه مهم یعنی دفع خون های کثیف و تحریک نقاط مورد نظر حجامت را انجام می دهد. در حجامت خون به تناسب وضعیت بدن خارج می‌شود و خودبخود قطع می‌شود. درواقع حجامت نقش پیشگیری از بروز بیماری را ایفا می کند. حجامت با ایجاد پوشش درمانی فصد کل بدن را تحت درمان قرار می دهد .

اما زالو درمانی در همه مراحل خود با حجامت تفاوت دارد. اولین نکته مهم استفاده از زالو پاکیزه است که این اتفاق ارتباط فرآوانی با محیط آموزش پرورش زالو دارد. اگر در محیطی مناسب آموزش پرورش زالو صورت گرفته شده باشد، بر خواص درمانی زالو تاثیر مثبت می گذارد. نکته دیگر اینکه زالودرمانی روشی معجزه گراست. بزاق زالو، موادی در خود دارد که هرکدام به تنهائی یا با کمک همدیگر می توانند یک یا چند درد انسان را درمان می کنند.

اگر در قسمتی از بدن درگیری عروقی پیدا شود و رفع آن توسط حجامت و یا فصد صورت نگیرد، تنها با زالو درمانی می توان خون های کثیف را بیرون کرد و با تزریق مواد ویژه ای که زالو در بزاق خود دارد، آن ناحیه را درمان کرد. زالو درمانی هیچگونه باعث انتقال بیماری نمی شوند و این در متون مختلف طبی به اثبات رسیده که زالوها در درون خود ویروس ها ومیکروب ها را می کشند.

تیم گیلان لیرو با افتخار پیشرو در خدمات آموزش پرورش زالو در خدمت شما دوستان علاقه مند به اینکار می باشد . در صورت هرگونه پرسش و یا مشکل می توانید از قسمت تماس با ما ، با ما ارتباط برقرار کنید و در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد خرید زالو و فروش زالو متخصصان ما با افتخار در اختیار شما عزیزان هستند .

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 4 × سه =