روش صید زالو در مناطق مختلف کشور تفاوت های بسیاری دارد . از این رو بررسی صید زالو در مکان و مناطق مختلف از اهمیت فراوانی برخورد است . شرکت گیلان لیرو متخصص در تولید زالو،آموزش پرورش زالو و صید زالو فعالیت های گسترده ای دارد . شما مشتریان عزیز میتوانید برای سفارش محصولات یا طرح هرگونه سوال یا انتقاد از مقالات فرم تماس با ما سایت را پر کرده و در اولین فرصت پاسخ خود را دریافت کنید .

روش صید زالو

روش صید زالو

روش صید زالو

 روش صید زالو در مناظق مختلف کشور با یک دیگر تفاوت دارد ، تالاب ها و مرداب ها مکانهای بسیار مناسب برای شکار و صید زالو  هستند شالیزار ها نیز یکی دیگر از مکان های مناسب صید زالو میباشند ،از دیگر مناطق میتوان به قنات ها اشاره کرد که زالوی مورد نظر در این مکانها زندگی میکند توجه نمایید که بیشتر زالوهای طبی ایران در مناطق شمالی کشور زندگی مینمایند و شمال کشور بهترین منطقه جغرافیایی تکثیر و پرورش زالو  می باشد.مثل شالیزارهای رشت  و شهر لنگرود  و شهر بابلسر و لاهیجان  و بسیاری از مناطق شمالی مکانی مناسب برای زالوی طبی است. زالوی طبی فقط از شمال قابل دریافت است و از دیرباز در شالیزارهای برنج منطقه شمالی زالو بطور طبیعی تکثیر میشده است.

وضعیت آب های درون تالاب و روش تولید زالو

آبهای  درون تالاب و یا برکه باید زلال تمیز باشد تا در آن حزه هم باشد و همچنین غورباغه ها هم در آب وجود داشته باشند . یعنی زیستگاه غورباغه ها حتی بطور فصلی غورباغه باشد زالوی آب جاری هم بسیار مناسب میباشد اما زالوهایی که از آبهای گل آلود صید میگردند مناسب نیستند و ممکن است بیماری داشته باشند که باید چند روز آنها را در آبهای پاک نگه داشت.بیشتر زالوهای شمال از آب شیرین میباشند که در آبهای کم عمق مرداب ها و تالاب ها زیر سخره و قطعات شناور و در کف آبها زندگی میکنند زالوها از نور بدشان می آید و تاریکی را دوست دارند که شب ها به شکار میروند چون تاریک است بدن زالوها بسیار انعطاف پذیر دیده میشوند و با تولید امواج در بدن خود موجب شنا کردن در آب میشوند.

لینک هایی که ممکن است به شما کمک کند :

خرید زالو ، فروش زالو

 

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نوزده − شش =