بیماری های احتمالی در پرورش زالو جلوگیری از بیمار شدن زالو ها

در پرورش و نگهداری زالو  باید توجه داشت که همواره از آلوده و بیمار شدن زالو ها جلوگیری شود زیرا پیشگیری از بیماری زالوها به مراتب عملی تر و آسان تر از معالجه بیماری آن ها می باشد.بنابراین حداکثر کوشش بایستی به عمل آید تا محیطی خوب و مناسب برای پرورش زالو ها ایجاد شود و آن ها را از بیماری های احتمالی در پرورش زالو مصون نگه داشته شوند.

بیماری های احتمالی در پرورش زالو

بیماری های احتمالی در پرورش زالو

آب تمیز

تعویض آب را احتمالا باید دلهره آور ترین قسمت نگهداری زالوها دانست زیراتغییرات ناگهانی در سطح کلر و نمک آب می تواند بسیار خطرناک باشد. تصفیه عاملی ضروری است ولی مطمئنا قادر به زدودن تمامی عناصر انباشته در آب مانند فسفات نیست. تعویض آب، آلودگی ناشی از تجمع این عناصر مضر را برطرف کرده و عناصر مفید کاهش یافته ی آب مانند کلسیم، پتاسیم، آهن  روی که برای برقراری توازن در یک محیط نگهداری حیاتی اند را به حد طبیعی باز می گردانند. در شرایط عادی ،تعویض آب به صورت یک روز در میان ۲۵% حجم مخزن کافی است. میزان آبی که تعویض می شود به کیفیت عمومی و بار زیستی آب بستگی دارد. به خاطر بسپارید تعویض فراوان، مراقبت های فراوان جهت تنظیم پارامترهای آب را می طلبد. هر چند تعویض بیش از ۵۰ درصد آب نه تنها باعث بهبود چیزی نخواهد شد، بلکه بر مشکلات نیز خواهد افزود.تعویض آب برای پرورش زالو ها زمانی نتیجه بخش است که در اندازه ی کم، ولی مداوم انجام پذیرد.

ضد عفونی کردن محیط نگهداری

یکی از سوالات رایج آموزش پرورش زالو و پرورش دهندگان این است که لازم است پس از دوره تغذیه و یا مداوای بیماری، محل نگداری ضد عفونی شود؟ باید گفت که به بهترین وجه، باید محل با آب گرم و مواد غیر شیمیایی و یا در صورت امکان در معرض آفتاب قرار گیرد محل پرورش زالو ها تا ضد عفونی شود.

انواع بیماری های زالوها

  • بیماری خفگی
  • بیماری های انگلی
  • بیماری باکتریایی
  • بیماری های قارچی
  • بیماری های ویروسی

لینک های مرتبط :

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 20 − 14 =