برای محافظت از بدن بعد از زالو درمانی باید چه کرد؟

معمولا بعد از سیر شدن زالو ها و جدا شدن آنها از بدن ممکن است اطراف نیش ها ورم کند که این مسئله باعث وحشت افراد می شود، ورم های ایجاد شده به دلیل مختل شدن سیستم انعقادی خون توسط بزاق دهان زالو است که راه را برای ورود انواع قارچ ها و میکروب ها به داخل بدن آزاد می گذارد که برای رفع آن باید از روش های درمانی بهره برد.

محافظت از بدن بعد از زالو درمانی

محافظت از بدن بعد از زالو درمانی

محافظت از بدن بعد از زالو درمانی

روش درمان سنتی آن میتوان مقداری آویشن شیرازی، گل ختمی، تخم گشنیز را از هر کدام حدود ۲۰ گرم با هم مخلوط و آسیاب کنید و با آب جوش خمیر کرده، پس از بند آمدن خونریزی زالو درمانی روی جای نیش زالوها به اندازه یک لایه ضخیم به به قطر چند میلی متر بمالید و روی آن را با باند استریل کاملا بپوشانید و روی باند را با چسب ببندید تا این خمیر به مدت یک روز بماند و خشک نشود.این کار باعث بهبود سریعتر زخم ها شده واحتمال بروز هرگونه ورم و عفونت را از بین می برد.

روش درمان بعدی استفاده از الکل سفید است، از داروهای شیمیایی مانند بتادین و ساولن هرگز استفاده نکنید . باید توجه داشته باشید که به محل زخم ها دست نزنید و نخارانید.

چنانچه بعد از ۲۴ ساعت استفاده از روش های درمانی باز هم محل زخم حاصل از زالو درمانی خارش داشت و متورم بود دوباره به مدت یک روز خمیری با همان فرمول و همان طرز مصرف روی زخم ببندید و پس از آن با سرکه مخلوط با آب که روی آتش به جوش آمده است محل زخم را بخور دهید. در نهایت با انجام تمام این کارها اگر باز هم خارش از بین نرفت می توانید از پماد های ضد خارش مانند کالامین دی یا کالاندولا استفاده کنید. این اتفاقات پس از زالو درمانی به ندرت پیش می آید.

شرکت تعاونی تکثیر و پرورش زالوی طبی گیلان لیرو، با مطالعات گسترده در این حوزه و با بهره گیری از مشاوره و راهنمایی اساتید بزرگ طب سنتی، و همچنین گذراندن دوره های آموزش پرورش و تکثیر زالوی طبی ، اقدام به تولید یکی از بهترین نژادهای زالوی طبی و تامین بخش عمده ایی از نیاز بازار را بر عهده دارد. این شرکت همچنین در حوزه آموزش پرورش زالو و مشاوره برای راه اندازی این کار آماده است.

به لینک های زیر سر بزنید:

خرید زالو ، فروش زالو

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 14 + 14 =