در پروش زالو، ما با انواع مختلفی از آن در ارتباط هستیم. بعضی از زالو های مفید و غیر سمی و برخی دیگر سمی و خطرناک برای استفاده هستند. در این مطلب به معرفی انواع زالو می پردازیم.

انواع زالو

انواع زالو

انواع زالو

حدود ۶۵۰ نوع زالو با شکل‏هاى مختلف شناسایی ششده است. پنجاه نوع از این زالوها از خون پستانداران و انسان تغذیه مى‏کنند. گروهى دیگر از آنها نیز گوشت‏خوارند. یک نوع از این زالو ها بسیار سمى و خطرناک هستند. زالو به عنوان یک درمان‏کننده مهم در طب سنتی مورد توجه پزشکان و مردم بوده است. در حال حاضر نیز از زالو استفاده‏هاى زیادى می کنند. بنابراین باید دقت داشت برای استفاده از زالو درمانی، زالو سمی تهیه نکرده و یا برای اطمینان بیشتر به مراکز مطمئن آموزش پروش زالو، مراجعه کنید.

زالوهاى مفید و غیر سمى به رنگ‏هاى مختلفی هستند. سطح پشتى این زالوها معمولا قهوه‏اى ، حنایى ، زیتونى سبز مایل به سیاه میباشد. دو خط نازک رنگارنگ روى پشت زالوها در طرفین بدن کشیده شده است که نشان می دهد این زالو، زالو مناسب و خوبی است.

در سطح شکمى زالو رنگ‏هاى بسیار متنوعى وجود دارد. رنگ زرد مایل به نارنجى نیز در حاشیه پهلو یى زالو نشان مفید بودن آن است. در بزاق دهان آنان ماده‏اى به نام هیرودین وجود دارد که از انعقاد خون جلوگیرى می ‏کند. ممکن است مواد کشف ناشده دیگر نیز در بزاق دهان زالو وجود داشته باشد.

برای جلوگیری از بیمار شدن توسط زالو باید تا حدودی زالو ها را بشناسید تا در صورتی که با آن ها برخورد کردید بدانید که سمی است یا خیر و اگر سمی بود بدانید چه عکس العملی نشان دهید .در صورت به وجود آمدن سوال یا بروز مشکل اعم از خرید زالو ، فروش زالو و… می توانید از قسمت تماس با ما ، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بیست − چهارده =