امروزه بشر دریافته است که در زالو خواص درمانی فوق العاده ای وجود دارد. به همین دلیل از زالو درمانی به میزان بسیار زیاد در درمان بیماری ها استفاده می شود. از این رو آموزش پرورش زالو نیز بسیار با اهمیت می شود چرا که در صورت عدم آموزش پرورش زالو به صورت صحیح، در پرورش زالو و زالو درمانی شکست می خوریم.
در این مقاله که در موضوع آن ” چرا آموزش پرورش زالو؟ ” است، مکان مناسب پرورش زالو، دوره ی آن و همچنین دلایل آموزش پرورش زالو توضیح داده می شود.

چرا آموزش پرورش زالو؟

چرا آموزش پرورش زالو؟

آموزش پرورش زالو و مکان مناسب برای پرورش زالو

محل نگهداری زالوها

زالوها  هم در آب و هم در خشکی می توانند زندگی کنند و به راحتی به اطراف حرکت می کنند بنابراین وجود در برای ظرف نگهداری آنها ضروری است  چون زالوها می توانند به راحتی خود را حتی از سوراخ های بسیار ریز از ظرف خارج کنند .
برای مطمئن شدن از عدم فرار زالوها آکواریوم یا تانک و یا استخر را بیشتر از ۷۵% ظرفیت آن پر نکنید . این درب باید سوراخ سوراخ باشد (جهت تبادلات گازی ) اما این سوراخ ها باید بسیار ریز باشند .
محیط قابل تهیه برای نگهداری زالو :
برای تهیه ۴ لیتر محیط به مواد زیر نیاز است :
NaCl : 1.12 gr
KCl : 0.36 gr
۱.۸۴ gr : MgC12 + 6 H2O
CaCl2: 3.55 gr
Maleic Acid : 4 ml / 1 M
به مواد بالا ۴ لیتر آب اضافه کنید (آب مقطر دیونیزه شده ) و با پتاسیم هیدروکسید یک نرمال تا رسیدن به پی اچ ۶.۶ تیتر نمائید . زالو می تواند ماهها در یک محیط غذایی خونی , زندگی کند بدون اینکه به چیزی احتیاج داشته باشد .
دو موضوع مهم که باید در آموزش پرورش زالو از آن پرهیز کرد , آب کلر دار و گرماست .
بهترین آب برای زندگی زالو آب چشمه یا آب بدون کلر می باشد و آب مقطر خالص هم برای آنها مفید نیست بلکه برای تعادل متابولیکی زالو ها خطرناک است .
آب باید سرد و تمییز باشد و به محض کثیف شدن آن را دوباره عوض کنید . هر دفعه آب را به طور کامل تعویض نکنید بلکه ابتدا ۲۵ تا ۵۰ درصد آب را تعویض کنید چون تغییر ناگهانی درجه حرارت و پی اچ و دی اچ آب برای حیوان می تواند خطرناک باشد . همچنین نور مستقیم و یا روشنایی زیاد برای آنها مفید نیست . استفاده از آب تمیز در محل نگهداری زالوها ضروری است . هرگز از آب شیر برای نگهداری زالوها استفاده نکنید و آب آنها را یک روز در میان عوض کنید . زالوها نباید در یخچال (هوای خیلی سرد ) یا در معرض نور مستقیم قرار داده شود .
زالوها به گرما حساسند و آنها را باید در مکان های خنک نگهداری کرد و از دمای بالاتر از ۲۰ درجه به غیراز زمان تکثیر دور نگه داشت درجه حرارت مناسب برای نگهداری زالوها ۷ تا ۱۵ درجه سانتیگراد می باشد . نکته مهم آنکه از تغییر ناگهانی دما به هنگام تعویض ظرف نگهداری انها خودداری کنید .
تغذیه زالوهای مختلف متفاوت است زالوها اغلب به مدت طولانی چیزی نمی خورند چون می توانند با یکبار تغذیه , زندگی و رشد کنند . بعضی از زالوها , کیسه خونی خود را از غذایی که از لاک پشت و یا قورباغه می گیرند برای یک یا دو ماه نگهداری می کنند و برخی زالوها هم در کیسه های خونی خود از کرمها , تخم قورباغه , لارو حشرات و … به مدت ۶ ماه ذخیره و نگهداری می کنند .
دوره بستگی به شرایط نگهداری دارد ولی به طور معمول ۱۲ ماه زمان کل دوره میباشد (تابستان زالو ها شروع به تکثیر میکنند) در دوره آموزش پرورش زالو راهکارهایی به شما ارائه می گردد که شما از ماه اول شروع کار ، می توانید درآمد داشته باشید. البته خواندن مقاله ” چرا آموزش پرورش زالو؟ ” هم خالی از لطف نیست .

چرا آموزش پرورش زالو؟

مزایای پرورش زالو

مزایای بسیار زیادی در پرورش زالو وجود دارد که عبارتند از:
ضریب بازدهی تولید مثلی زالو ۳۰۰ درصد است و حاکی از درآمدزا بودن این حرفه است. پرورش زالو سرمایه اولیه کمی می خواهد ولی درعوض سود زیادی دارد. برای پرورش زالو نیاز به فضای زیادی نداریم و در خانه نیز می توان زالو پرورش داد. بازار خرید و فروش زالو نیز بازار بسیار سودآوری است وتقاضا برای زالو زیاد است.
تغذیه ارزان قیمت
با پی بردن جهانیان به خواص زالودرمانی فرصت صادرات به کشورهای دیگر فراهم می شود.
• فراوردهای جانبی زالو شامل روغن زالو، پودر زالو، زالوی فریز شده نیز می تواند به فروش برسد.
با این مزایای ذکر شده نیاز به آموزش پرورش زالو داریم تا بتوانیم در این حرفه موفق شویم و سود مورد انتظار را کسب کنیم. با ثبت نام و شرکت در دوره های آموزش پرورش زالو در شرکت گیلان لیرو که معتبرترین شرکت در تولید زالو در کشور است می توانید به خوبی در این کسب و کار به موفقیت دست یابید. مقاله ” چرا آموزش پرورش زالو؟ ” پایان یافت .

بقیه مقالات در : خرید زالو

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • شانزده − چهارده =