اهمیت زالو درمانی و آموزش پرورش زالو

با توجه به با اهمیت شدن آموزش پرورش زالو در چندین سال اخیر در ایران و دنیا، زالو درمانی و آموزش پرورش زالو   علاقه مندان بسیاری را به خود جذب کرده است و دلیل این جذابیت بازگشت سرمایه بسیار مناسب و بازار فروش بکر زالو می باشد. شرکت گیلان لیرو با به کار گیری افراد متخصص و با مطالعات گسترده در آموزش پرورش زالو، از مشاوره و راهنمایی اساتید بزرگ طب ایرانی اسلامی و همچنین گذراندن دوره های آموزش پرورش زالو در موسسات و دانشگاه های معتبر دنیا اقدام به تولید یکی از بهترین نژادهای زالوی طبی و تامین بخش عمده ای از نیاز بازار نموده است.
. در این مقاله قصد داریم فواید درمانی زالو را بیان کنیم تا به موجب آن از اهمیت این کسب کار و جایگاه آموزش پرورش زالو آگاه شویم.

فواید درمانی زالو

فواید درمانی زالو

فواید درمانی زالو

خواص درمانی بیشماری برای زالو وجود دارد که باعث ایجاد انگیزه برای آموزش پرورش زالو می شود.
امروزه پرورش زالو و به همان میزان آموزش پرورش زالو یکی از مشاغل پردرآمد محسوب می شود . تکثیر و پرورش زالو یکی از فعالیت هایی است که در منازل مسکونی قابل انجام .است و این امر علاوه بر ایجاد اشتغال، کمک بسزایی در ایجاد درآمد برای خانوارها دارد و توسعه این صنعت را رونق می بخشد.
فواید درمانی زالو ، برای درمان انواع سردرد، سینوزیت، میگرن، بیماری های عفونی، بیماری های چشمی نظیر گل مژه، جوش و لک، بیماری های قلبی، انواع آرتروز بسیار مفید است و خاصیت های معجزه آسایی دارد.
زالوها با تزریق هیدرودین باعث رقیق شدن خون و بی حسی بدن می شوند و اینگونهاحساس درد حس نمی شود.
زالو از ۲۵۰۰ سال قبل در هند، یونان، روم، ایران و سپس در اروپا استفاده پزشکی داشته است و در قرن نوزدهم از آن برای درمان دردهایی مانند  سردرد، تب، زخم‌های عفونی شده، دمل و آبسه، ورم‌ها، هموروئید و غیره استفاده می‌شده است.
از جمله خواص زالو می توان به خاصیت ضدانعقادی در بزاق زالو اشاره کرد که این خاصیت به دلیل  وجود آنزیم هیالورونیداز در بزاق زالو است. این آنزیم خاصیت آنتی بیوتیکی دارد و در درمان گلوکوم نیز موثر است.
از زالو هم به صورت زنده و هم از مواد موجود در بدن آن برای ساخت محصولات بهداشتی و درمانی استفاده می‌شود.
کاربردهای درمانی زالوی زنده بسیار زیاد است که در هر یک از کشورهای جهان، بخشی از این کاربردهای درمانی زالو رایج شده است، در کشور روسیه درمان با زالو بسیار رواج یافته، به طوری که بیماری‌های مختلف از سردرد و بیماری قلبی و پوستی گرفته تا ضعف قوای جنسی را با زالواندازی معالجه می‌کنند.

شاید دیدن لینک های زیر برای شما جالب باشد :

خرید زالو ، فروش زالو

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 16 − یک =