در  بخش دوم از اموزش پرورش زالو در مورد اینکه ایا زالو ویروس را انتقال میدهد  و باکتری ها و انتی بیوتیک های داخل بدن زالو چه کار هایی را انجام میدهد صحبت می کنیم که توسط متخصصین گیلان لیرو تهیه شده .در صورت نیاز و یا سوال در مورد اموزش پرورش زالو میتوانید از طریق تماس با ما بر روی سایت با متخصصین گیلان لیرو ارتباط برقرار کنید. در بخش دوم این مقاله برسی کنیم که “ایا زالوی پزشکی میتواند ناقل بیماری باشد” یا خیر.همچنین در این بخش در مورد باکتری ها انزیم ها و انتی بیوتیک هایی که در بدن زالو وجود دارد و یا بوجود می اید نیز صحبت میکنیم.

دیدن این لینک ها به شما بسیار کمک می کند .

فروش زالو ، خرید زالو

ایا زالوی پزشکی میتواند ناقل بیماری باشد(محل قرار گیری باکتری ها)

ایا زالوی پزشکی میتواند ناقل بیماری باشد(محل قرار گیری باکتری ها)

ایا زالوی پزشکی میتواند ناقل بیماری باشد؟ (بخش دوم,باکتری ها)

  • در زمان های تغذیه، زالوهای طبی چینه دانشان را با خون پر می کنند . چینه دان , بزرگ تر و  گسترده تر از روده است و محلی است که عاقبت خون  هضم می کند . خون نیز می تواند در چینه دان به مدت طولانی باقی بمانده و با آرامی و با کمک آنزیم های باکتریایی تجزیه شود . آنتی بیوتیک های که به صورت طبیعی در چینه دان وجود دارد از فساد و همولیز خون به وسیله میکروارگانیسم های خارجی جلو گیری میکند که همین باعث می شوند تا باکتری های هم سفره ی زالو بتوانند به خوبی خون را تجزیه کنند .
  • خون با موکوس مخلوط می شود و هموگلوبین به شکل محلول آزاد شده  و بعد از ان محتویات چینه دان به مقدار اندک در یک زمان به همراه یک عضله ی تنگ کننده ی حلقویبه روده وارد می شوند. تمام هموگلوبین محلول جذب  شده و قسمت بدون پروتئین هموگلوبین گویچه های سرخ هم به شکل مدفوع از مخرج زالو خارج می شود .
  • از جمله چیز هایی که در هضم و جذب غذا نقش ندارد سلول های بزاقی و ترشحات آنها است.
  • روده میانی زالو دارای آنزیم هایی مانند کربوهیدرازها , لیپازها و پروتئازها و به ویژه اندوپپتیدازها نیستند . اگرچه در نوع های همه چیز خوار احتمال این هست که برخی آنزیم ها یی که در بالا گفته شد به میزان کمی وجود داشته باشد ولی وجود آنزیم اگزوپپتیداز در اکثر نوع های مطالعه شده ثابت شده . پس مشخص است که کم بودن برخی از آنزیم های فوق ( که حضورشان برای گوارش غذا مهم است است ) به وسیله میکروفلور هم سفره ی داخلی تهیه می شود . نتیجه های آزمایشات ثابت کرده اند که باکتری آئروموناس هیدروفیلا قادر به بوجود اوردن پروتئازها , لیپازها و آمیلاز ها می باشد . که اصلی ترین آنها سینتاز است که در تخریب گویچه های سرخ موجود در غذای خورده شده نقش مهمی دارد . همولیزین نوعی  پروتئاز است که به تجزیه هموگلوبین کمک می کند . مقدار بسیار اندکی از خونی که هضم نشده است در روده باقی می ماند که از طریق مخرج زالو ها خارج می شود .
  • همان طور که گفته شد , باکتری های هم زیست داخلی در معده ی زالوها آنتی بیوتیک هایی بوجود می آورد که برای جلوگیری از فساد خون ذخیره شده در معده به مدت طولانی تاثیر گذار است . و تاثیر مثبت این آنتی بیوتیک ها روی باکتری هایی مانند باکتری سیاه زخم , کزاز , گلودرد میکروبی ,مننژیت , و تب گزارش شده است . باکتری که در روده زالو (آئروموناس هیدروفیلا ) وجود دارد دلایل و عامل های عفونت هایی مانند سل , اسهال خونی و دیفتری را در شرایط کشت آزمایشگاهی از بین می برد .

در این بخش تا حدودی با این موضوع که چرا انتقال بیماری از طریق زالو تقریبا غیر ممکن است اشنا شدید برای آگاهی بیشتر از این موضوع می توانید به بخش سوم در ادامه مطلب بروید…

 

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • یک × پنج =