اهمیت اقتصادی پرورش زالو

یکی از مشاغلی که چند سالی است در ایران کارجویان بسیاری را به خود جلب کرده پرورش زالو است که در این مقاله می خواهیم در مورد اهمیت اقتصادی پرورش زالو صحبت کنیم . ایران یکی از تولیدکنندگان پرورش زالوی طبی در جهان است. علاقه مندان به آموزش پرورش زالو می توانند با حضور در دوره های آموزشی شرکت گیلان لیرو اقدام نمایند. در مقاله زیر به شرح جزئی از اهمیت اقتصادی پرورش زالو در ایران می پردازیم .

اهمیت اقتصادی پرورش زالو

اهمیت اقتصادی پرورش زالو

آقای علیرضا تندرو که چندسالی است وارد این حرفه شده اند اظهار دارند: “شاید برای خیلی ها باور نکردنی باشد، اما در حال حاضر درآمد کشور تایلند از صادرات زالو برابر با صادرات نفتی ایران است. هر زالوی بالغ در اروپا به قیمت ۱۱ دلار به دست مصرف کننده می‌رسد.
البته تا زالو به این مرحله از رشد برسد حداقل ۲ سال زمان می برد. یعنی ارزش هر ۴ زالو معادل یک بشکه نفت اوپک است. اگر تولید کننده ای مانند من هر زالو را به ازای ۷ دلار به کشورهای اروپایی بفروشد، با کسر هزینه های گمرک، بیمه و حقوق کارگر از هر زالو ۴ دلار سود خالص برداشت خواهد کرد.
سفارش کشورهای اروپایی هم غالبا در تیراژ ۱۰۰ هزارتایی به بالاست. من در حال حاضر مجوز تولید سالانه ۱۰۰ هزار زالو را دریافت کرده ام و فکر می کنم رسیدن به در آمد سالانه ۴۰۰ هزار دلار از صادرات زالو برایم چندان دور از دسترس نباشد.”

مصرف زالو به دلیل خواص متعدد آن در سراسر جهان رو به افزایش است.
بر این اساس بسیاری از کشورهایی که دارای اقلیم مناسب هستند، به پرورش و تکثیر زالو روی آورده و در آمدهای سرشار و حیرت آوری کسب کرده اند. پرورش صنعتی و نیمه صنعتی زالو در ایران هم چند سالی است که آغاز شده است.

آموزش پرورش زالو

با توجه به این اخبار پرورش زالو از اهمیت اقتصادی فوق العاده ای برخوردار است و سودآور بودن این حرفه امری غیرقابل انکار می باشد. اما این حرفه نیز مانند دیگر حرفه های دنیا نیازمند به آموزش صحیح است تا نتیجه ای از آن حاصل شود. آموزش پرورش زالو امروزه در ایران از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است و هر کس که بخواهد در این حرفه وارد شود باید دوره های آموزش پرورش زالو را بگذراند تا به آن جایگاه اقتصادی مورد انتظار برسد.

دوره آموزش پرورش زالو و خرید زالو و فروش زالو در شرکت های معتبری مانند گیلان لیرو که پرورش دهنده حرفه ای زالوی طبیعی هستند تحت نظر مهندس تندرو برگزار می شود.

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 3 × چهار =