آموزش پرورش زالو در خانه

امروزه شغل پرورش زالو و آموزش پرورش زالو در دنیا علاقه مندان زیادی را به خود جلب کرده است. دلایل جذب شدن به این حرفه متعدد است اما از عمده دلایل آن می توان به سود بسیار خوب و درآمد بالای این حرفه و بازار فروش بسیار خوب آن اشاره کرد. پرورش زالو هزینه اولیه ی زیادی نمی خواهد و کار سختی نیست حتی می توان در خانه نیز زالو پرورش داد. آموزش پرورش زالو در خانه موضوع مورد بحث ما است.

پرورش زالو در خانه

پرورش زالو در خانه

برای تکثیر و پرورش زالو در خانه نیاز  به ۱۰ هزار قطعه زالو و  یک فضای ۳۰ متری و سرمایه اولیه ۱۴ میلیون تومان احتیاج است. با فروش یک دوره تولید زالوی طبی سرمایه شما حداقل ۳ برابر خواهد شد.

در   پرورش زالو در خانه به راحتی می‌توان در گل همراه زالو، زالو را در یخچال در دمای ۷ درجه سانتیگراد بیش از یک ماه نگهداری نمود بدون اینکه هیچ‌گونه آسیبی به زالو و قدرت مکندگی آنها وارد گردد. البته شایان ذکر است پس از گذشت مدت زمان یک ماه حتماً گل تعویض گردد زیرا زالو به خاطر پوست‌اندازی که دارند به نوعی از خود لعاب پس می‌زنند که باعث از بین رفتن شرایط مناسب نگهداری زالو در آن بستر می‌گردد. همچنین رطوبت گل در گونی نخی که در آن گزارده می‌شود باید به نحوی باشد که آب از گونی چکه ننماید و همچنین گونی خشک نباشد.
چنانچه در یخچال در بطری نگهداری شود و بستر نگهداری آب باشد، بهتر است هر ۴ روز یکبار آب بطری تعویض گردد و ابعاد بطری بستگی به اندازه و تعداد زالو دارد مثلاً برای ۱۰۰۰ عدد لارو زالو می‌توان بطری ۵ لیتری در نظر گرفت (لارو هر ۵ لیتر ۱۰۰۰ عدد، بچه زالو هر ۵ لیتر ۲۵۰ عدد، متوسط طبی هر ۵ لیتر ۱۰۰ عدد، زالو مولد هر ۵ لیتر ۵۰ عدد) ولی در این صورت هر ۲ روز یکبار باید آب بطری را تعویض نمود.اگر بخواهید تولید کننده لارو باشید باید از شکل خانگی بیرون آمده و محیطی صنعتی یا نیمه صنعتی را فراهم کنید.
برای داشتن یک کارافرینی موفق و پر سود ابتدا نیاز است تا تمام اصول و تکنیک های تولید و پرورش زالوی طبی را بصورت کامل اموزش ببینید.
تولید و پرورش زالوی طبی یک شغل جدید و بسیار پر سود است و نه احتیاج به مکان خاصی دارد و نه نیاز به دستگاه های گران قیمت دارد.
این شغل بر خلاف بسیاری از مشاغل نه سروصدایی دارد و نه ایجاد بوی ازار دهنده برای همسایگان می کند و در نوع خود یک تولید پر سود و کم هزینه است.
با خرید وسایل بسیار ساده در ابتدای تولید شما می توانید تا سال ها از ان ها استفاده کنید و این هزینه ها از مرتبه دوم تولید به بعد از مخارج شما کاسته شده و این امر موجب می شود تا سود کار شما تا چندین برابر افزایش پیدا کند. “لینک فروش زالو ” .

اگر علاقه مند به آموزش پرورش زالو  هستید، شرکت گیلان لیرو با اساتید مجرب آماده ارائه هرگونه راهنمایی و آموزش پرورش زالو است.

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • هفده + پانزده =