بهترین زالو

زالوها انواع مختلفی دارند تاکنون ۶۵۰ نوع زالو شناسایی شده است که بعضی از آنها سمی هستند. از لحاظ تاریخی زالوها در پزشکی (زالودرمانی)، برای گرفتن خون از بیماران استفاده می‌شده‌اند. سابقهٔ عمل زالودرمانی به هندوستان و یونان قدیم باز می‌گردد که تاقرن هیجدهم و نوزدهم در اروپا و آمریکای شمالی ادامه یافت. در دوران مدرن، از زالو در مراحلی مانند چسباندن مجدد اجزای بدن در جراحی‌های ترمیمی و پلاستیک و درآلمان برای درمان آرتروز استفاده می‌کنند. نکته مهم این است که بدانیم از کدام زالوها در پزشکی استفاده می شود و یا بهترین زالو کدام است. شناخت انواع زالوها و زالوهای مفید یک از مسائل کلیدی در پرورش و آموزش پرورش زالو است. در دوره های آموزش پرورش زالو که اکنون در بسیاری از شرکت های پرورش و صادرات زالو وجود دارد، این مطالب به طور مفصل بیان می شود و همچنین در مورد خرید زالو و فروش زالو نیز آموزش داده می شود. در این مقاله نیز مشخصات کلی در مورد زالوی طبی و بهترین نوع زالو گفته می شود.

بهترین زالو

بهترین زالو

زالوی طبی

زالوهایی که به رنگ سرخ متمایل به زرد باشند.

  • زالوهایی که شبیه به ملخ های کوچک و ریز هستند.
  • زالوهایی که با سری کوچک و کاملا باریک باشند.
  • زالوهایی که با رنگ سبز زیتونی متمایل به تیره همراه با دو خط زرد در کمر و شکم بوده، این زالو های به دو رنگ زرد و سبز زیتونی گاهی متمایل به سیاه با سری کوچک بوده که موقع جمع شدن آنرا تیره می بینیم.
  • زالوهای با شکم قرمز بهتر از زالوهای پشت سبز می باشند، بخصوص اگر در آب روان و جاری صید گردیده باشند.
  • نژاد برتر زالو یا بهترین زالو به شکل دم موش می باشد، باریک بوده و سری کوچک دارد، شکمش سرخ و پشتش سبز زیتونی ماشی مایل به سیاه که در آب های سالم و پاک شکار می شود ولی در آب هایی که قورباغه و گیاهان آبزی باشد بسیار بهتر است این زالو بهترین زالو شناخته شده است.
  • زالوی طبی سنتی و زالودرمانی دارای آرواره دار بی خرطوم میباشد که از زمانهای قدیم در پزشکی استفاده میکردند که به طول ۱۲cm و عرض ۱cm است شاید بزرگتر هم باشد ۲۰ تا ۲۵ سانتیمتر با رنگهایی مانند زیتونی زالو زیتونی تیره سبز زیتونی و زالوی قهوه ای یافت میگردد زالوی پزشکی را میشود از دو خط نازک رنگارنگ روی روی پشت زالو تشخیص داد که دو خط در بعضی از زالو ها به رنگ خیلی تیره قابل شناسایی میباشد در حاشیه پهلویی از سطح پشت تا شکم به رنگهای زرد و نارنجی میباشد که سطح شکمی در بسیار مواقع رنگارنگ میباشد که گاهی ممکن است که فقط یک رنگ داشته باشد.

آموزش پرورش بهترین زالو

شرکت گیلان لیرو متخصص در پرورش زالوی طبی بوده و از اسایتد مجرب و با تجربه در دوره های آموزش پرورش زالو بهره می برد. کارجویان و علاقه مندان به شغل پرورش زالو  که حرفه ای بسیار پردرآمد است می توانند با ثبت نام در دوره های آموزش پرورش زالو  در شرکت گیلان لیرو به این حرفه وارد شوند.

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 2 × 3 =