بیماری های قابل درمان با زالو

خواص زالو

خواص درمانی بیشماری برای زالو وجود دارد  و بسیاری از بیماری های قابل درمان با زالو وجود دارند که خود باعث جذب هرچه بیشتر افراد به پرورش و آموزش پرورش زالو شده است. امروزه آموزش پرورش زالو یکی از فاکتورهای مهم در موفقیت پرورش زالو است.

زالوها می توانند نور، بو، صدا، گرما و ارتعاش را درک کنند و همچنین قادر به لمس کردن نیز می باشند. زالو ها برای هضم خون یک نوع باکتری ترشح می کنند که همین باکتری باعث از بین رفتن سایر باکتری ها می شود، در نتیجه از فاسد شدن خون مکیده شده جلوگیری می کنند.

بیماری های قابل درمان با زالو

بیماری های قابل درمان با زالو

آنزیمی به نام هیرودین در بزاق دهان زالو وجود دارد که از یکصد و اندی آنزیم که تا کنون در بزاق دهان زالو کشف شده است فعلاً با اهمیت تر است. عامل تبرید کننده ای قوی در بزاق دهان زالوست که در درمان سرطانهای التهابی و زخم های ناسور مفید است. آنزیم سرد کنندۀ بزاق دهان زالو حاوی ترکیبات آمونیاک است که خاصیت سردکنندگی دارد.
پروفسور ایوالید از دانشگاه شهر مون پلیه فرانسه می‌گوید: هنوز تمامی اسرار و خواص فیزیکی و درمانی زالو کشف نشده است پیش بینی می‌شود حدود یکصد ماده موثره با اثرات درمانی مختلف در بزاق زالو موجود باشد. بسیاری از این مواد تا به حال کشف و شناسایی شده وحتی فرمول شیمیایی و خواص آن بیان شده است.  “”” به لینک رو برو سر یزنید : خرید زالو فروش زالو “”””
برخی آنزیم‌های مهم شناخته شده در زالو عبارتند از:

 1.  هیرودین
  هیرودین شناخته شده‌ترین آنزیم زالو و قوی‌ترین ماده‌ای ضد انعقادی موجود می‌باشد و از هپارین قوی تر است. عمل هیرودین به وسیله عوامل دیگر موجود در زالو تقویت می‌شود که فعالیتی مشابه روی گردش خون دارند این عوامل عبارتند از :
  همنتین، آنتی استاتین .
 2. کالین
  سبب ایجاد خونریزی ثانویه میشود.
 3. اگلین
  اگلین، ضمن این که یک آنزیم ضد تورم است، ضد اکسیداسیون و ضد رادیکال نیز می باشد.
 4. داستابیلاز
  این آنزیم که قدرت ضد تجمع پلاکتی بسیار قوی دارد عملش از بین بردن لخته خون می باشد.
 5. هیالورونیداز
  این ماده هم به عنوان فاکتور بخشی و هم به عنوان یک آنتی بیوتیک عمل می کند.
 6.  لیپازها و استرازها
  این مواد خاصیت لیپولیتیک دارند.
 7. یک ماده بی حس کننده (در دست تحقیق)
  وقتی زالو پوست را نیش می‌زند ایحاد یک زخم به شکل ستاره سه شاخه (مانند آرم اتومبیل مرسدس بنز) می کند که کاملاً بدون درد می باشد واحتمالابه دلیل وجود ماده‌ی قوی بی حس کننده، به سادگی یک احساس خنکی ایجاد می‌نماید .

بیماری های قابل درمان با زالو

 1. بیماریهای پوستی ـ جوش
 2. صدمات (خون مردگی و ورم)
 3. جراحی پلاستیک و پیوند اعضاء
 4. بیماری های دستگاه حرکتی.
 5. آرتروز
 6. رماتیسم مفصلی
 7. بیماریهای چشمی
 8. تورم چشم ها
 9. آبسه ها
 10. آرتریت روماتوئید
 11. کمردرد
 12. بیماریهای گوش
 13. بیماریهای قلبی عروقی ـ تنگی عروق
 14. اختلال گردش خون
 15. اسپاسم و دردهای عضلانی

آموزش پرورش زالو

شرکت گیلان لیرو متخصص در پرورش زالو ی طبی بوده و از اسایتد مجرب و با تجربه در دوره های آموزش پرورش زالو بهره می برد. کارجویان و علاقه مندان به شغل پرورش زالو  که حرفه ای بسیار پردرآمد است می توانند با ثبت نام در دوره های آموزش پرورش زالو  در شرکت گیلان لیرو به این حرفه وارد شوند.

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • نوزده − یازده =