زالودرمانی تاریخچه ای بسیار طولانی در دنیا دارد و ایرانیان جزء اولین افرادی بودند که از زالودرمانی در درمان بیماری ها استفاده می کردند.امروزه نیز زالودرمانی با رعایت نکات زالودرمانی تا حدی مورد توجه پزشکان دنیا قرار گرفته که پروفسور ایوالید از دانشگاه شهر مون پلیه فرانسه می‌گوید: هنوز تمامی اسرار و خواص فیزیکی و درمانی زالو کشف نشده است پیش بینی می‌شود حدود یکصد ماده موثره با اثرات درمانی مختلف در بزاق زالو موجود باشد. با پی بردن به این خواص در زالو اهمیت پرورش و آموزش پرورش زالو نیز به شدت بالا رفته است به طوری که در بعضی از کشورها درآمد حاصل از پرورش زالو از درآمد صادرات نفت ایران بیشتر است!! برای خرید زالو و فروش زالو با ما تماس بگیرید .

نکات زالودرمانی

نکات زالودرمانی

زالودرمانی

یوسف اصغری کارشناس سطح عالی حوزه علمیه، عضو فعال انجمن تحقیقاتی طب سنتی ایران اظهار داشت: زالو درمانی مطابق با شواهد تاریخی دارای سابقه چندین هزار ساله است که مطابق با آخرین تحقیقات آثار زالو درمانی به بیش از ۲۵۰۰ سال قبل می‌رسد، در ایران و یونان باستان، اطبا با دیدگاه پاتولوژی اخلاطی از این روش استفاده می‌کردند و حکماء یونان و ایران در آثارشان، اثرات و تدابیری را برای این روش درمانی بیان کردند.

نکات زالودرمانی در مزاج افراد

رعایت نکات زالودرمانی در موثر واقع شدن این درمان بسیار مهم است. در این مورد مدرس حوزه و دانشگاه درباره رعایت نکات زالودرمانی در مزاج افراد می گوید: زالو از لحاظ مزاجی، دارای مزاج سرد و خشک است و حکمای بنام ایران زمین دراین رابطه معتقد بوده‌اند که بهترین افراد برای درمان با روش زالو درمانی افرای هستند که مزاجشان گرم و تر و یا در اصطلاح دموی مزاج ها هستند و بدترین افراد برای زالو درمانی افراد سرد و خشک هستند که در اصطلاح معروف به سوداوی مزاجان هستند.

وی اضافه کرد: لذا باید افراد جامعه در نظر داشته باشند که بنابر تقسیم بندی مزاجی که در کتب طب سنتی ذکر شده است یعنی ۹ طیف مزاج که عبارتند از چهار مزاج مفرد یعنی مزاج گرم، سرد، خشک، تر، و چهار مزاج مرکب که شامل مزاج گرم و خشک که در اصطلاح به آن صفراوی مزاج می‌گویند، مزاج گرم و تر که به دموی مزاجان معروف هستند، مزاج سرد و تَر که به بلغمی مزاجان معروفند، مزاج سرد و خشک که به سوداوی مزاجان معروفند و مزاج زالو که زالو درمانی نیز برای ۴ طیف مزاجی شامل مزاج گرم و تر، مزاج تر مفرد، مزاج گرم و خشک و مزاج گرم مفرد مفید است، بنابراین بدون دلیل قانع کننده زالو درمانی برای افراد دیگر مناسب نیست و حتی امکان دارد مشکلاتی نیز ایجاد کند.

به دلیل همین خواص درمانی  امروزه پرورش و  آموزش پرورش زالو از مسائل کلیدی هستند چرا که بدون گذراندن دوره آموزش پرورش زالو به صورت اصولی و صحیح در پرورش زالو موفق نمی شویم.

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • چهار + ده =