در پی مقالات قبلی در مورد زالو درمانی و همچنین جایگاه آموزش پرورش زالو به طور مفصل بحث شد. وزیر اسبق بهداشت طی یک سخنرانی در مورد اهمیت پرورش زالو و همچنین وضعیت زالو در جهان مطالبی بیان کردند. وزیر اسبق بهداشت گفت: زالو درمانی  در حال حاضر در فرانسه، آلمان و روسیه بسیار مورد توجه قرار گرفته است و این کشورها بزرگترین تولیدکننده زالو هستند به طوریکه در داروخانه های این کشورها فروش زالو رواج دارد.

فروش زالو خرید زالو

وضعیت زالو

وضعیت زالو

وضعیت زالو در ایران

وزیر سابق بهداشت افزود: منشا بیشتر بیماری ها رعایت نکردن آداب خوردن و آشامیدن و داروی همه بیماریها پرهیز و رعایت علم تغذیه است.

وی با اشاره به گزارش سازمان بهداشت جهانی گفت: به جز برخی کشورهای باستانی که اساس طب شان بومی است در کشورهای دیگر و حتی کشورهای توسعه یافته طب سنتی در حال گسترش است.

وزیر سابق بهداشت در مورد وضعیت زالو تصریح کرد: به عنوان مثال ۸۰ درصد پزشکان ژاپنی رویکردشان طب سنتی است و سوئیس که به عنوان کشوری نوین در طب شناخته می شود از سال ۱۹۹۰ در بیش از ۵۰ درصد درمان ها از طب سنتی استفاده می شود.

وی با اشاره به هزینه های بالای کشور در طب نوین تاکید کرد: پارسال حدود یکصد هزار میلیارد تومان در طب نوین هزینه کردیم که با توجه به بودجه جاری می توان با تغییر رویکرد صرفه جویی اقتصادی در این زمینه داشته باشیم.

وزیر سابق بهداشت خاطرنشان کرد: ترویج و توسعه طب سنتی باید از خانواده ها شروع شود و مردم باید با توجه به این طب ، سبک زندگی خود را تغییر دهند.

طریقت منفرد افزود : هفته گذشته وزیر بهداشت از تشکیل دانشگاه علم و دین سخن گفت اما باید بدانیم این وعده های زیبا تا اجرایی شود عمر دولت ها خاتمه می یابد و به طور کامل عملی نیست.

وی افزود: در دولت قبل دانشگاه طب سنتی تشکیل و متخصصان متعددی در این زمینه تربیت شدند که باید این موضوع گسترش یابد.

در حال حاضر وضعیت زالو از نظر پرورش زالو و صادرات آن رو به رشد است. شرکت گیلان لیرو از پیشگامان در پرورش و تولید زالوی طبی است.

در زمینه آموزش پرورش زالو نیز شرکت گیلان لیرو با بهره گیری از اساتید مجرب با برگذاری دوره آموزش پرورش زالو اقدام به معرفی این حرفه نموده اند.

علاقه مندان به کسب و کار در زمینه پرورش زالو می توانند از مشاوره و راهنمایی این شرکت بهره جویند.

 

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 16 + سه =