در این سری از سری مقالات آموزش پرورش زالو قصد داریم تا بر روی اجزاء بدن زالو تمرکز کنیم تا بیشتر بتوانید با آناتومی بدن زالو آشنا شده و  سیستم کاری این موجود را به صورت کلی متوجه شوید.تیم گیلان لیرو پیشرو در خدمات آموزش و پرورش زالو در خدمت شما عزیزان می باشد تا به صورت هرچه تمام تر شمارا در این زمینه راهنمایی کند.

اجزاء بدن زالو

اجزاء بدن زالو

اجزاء بدن زالو

مانند هر موجود دیگری زالو نیز دارای یک آناتومی پیچیده و منظم است . و این موضوع به قدری جالب و پیچیده است که یکی از عجایب خلقت شده ، اناتومی و اجزای بدن زالو موازی با عملکردش است و به طور کامل شرایط را برای زالو بودن و رفتار زالو فراهم کرده .

اجزاء بدن زالو به صورت تیوب دو لایه ای هست که به دو قسمت درم و اپیدرم تقسیم می گردد ، و این دو قسمت در تمام بدن زالو از دهان گرفته تا مقعد زالو را شامل می شود زالو جزء حیوان نرم تن است و بدنش به صورت بند بند شکل گرفته است و که شامل ۳۴ بند می شود ، زمانی که از فاصله بدن زالو را نگاه می کنیم این احساس به ما دست می دخهد کنه این حیوان به رنگ سیاه و زشت است ، اما زمانی که زالو را از فاصه نزدیک نگاه کنیم متوجه می شویم که رنگ زالو سبزی خوش رنگ است نواری نارنجی رنگ ، طول بدن را گرفته است . رنگ زالو سبز زیتونی است و پشت او شکلی مانند منجوق دوزی بسیار زیبا شکل گرفته است ، مخصوصا وقتی که زالو خون می مکد و بدنش پر از خون شود ، پوست زالو بسیار زیبا و خوش رنگ به نظر می رسد . داخل بدن زالو به یک دستگاه پیچیده شبیه است و البته لازم به ذکر است که از محققین کشورهای اروپائی باید بخاطر کشف فیزیولوژی و رموز آناتومی و اجزاء بدن زالو تشکر کرد .

اجزاء بدن زالو از داخل شامل موارد زیر می شود :

  • روده ی پیشین که به آن روده ابتدائی نیز می گویند.
  • روده ی میانی و یا معده
  • روده ی پسین که به آن روده انتهائی نیز گفته می شود

تشریح جزئی تر اجزاء بدن زالو:

  • روده ی پیشین مه که به آن روده ابتدائی نیز می گویند شامل دهان و حلق و مری است .
  • روده ی میانی و یا معده شامل ده جفت کیسه  می شود که عمده روده ها را در داخل شکم زالو شامل می شود . و جالب است که کیسه ها به شکل جالبی در طول معده در امتداد هم چیده شده است .
  • روده ی پسین که به آن روده انتهائی نیز گفته می شود ، شامل سه تکه ای است و بعد از حجم معده دارای بیشترین حجم کل روده است . اگر بخواهیم این موضوع را به شکل نسبتی بیان کنیم کل روده ی زالو را به ده قسمت می کنیم و نسبت ها بدین شکل می شود :روده ی ابتدایی یک دهم از کل حجم اجزا ء بدن است ، روده ی میانی یا معده شامل پنج دهم بدن و روده ی انتهائی شامل سه دهم بدن  و قسمت حلق ودهان هم یک دهم بدن را شامل می شود.

در صورت بروز هرگونه مشکل یا داشن سوال می توانید در قسمت تماس با ما در بالای صفحه سایت و یا ر همین جا بر روی تماس با ما کلیک کنید.برای مشاهده بخش دوم نیز می توانید بر روی ادامه مطلب کلیک نمایید تا به صورت خودکار به بخش دوم انتقال پیدا کنید.امیدواریم این مطلب مورد رضایت شما  عزیزان قرار گرفته باشد.

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • یازده + نوزده =