در مقاله های قبلی به طور مفصل در مورد  آموزش پرورش زالو ، پرورش زالو و زالودرمانی مباحثی مطرح شد. اکنون در این مقاله به بررسی زالو درمانی در جهان می پردازیم تا اهمیت این موجود خونخوار کوچک بیش از پیش مشخص شود.زالو درمانی در جهان نیز مانند کشور ما بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و محبوبیت خاص خود را دارد. سوالات خود در مورد خرید زالو و فروش زالو را از ما بپرسید .

زالو درمانی در جهان

زالو درمانی در جهان

زالو درمانی در جهان

زالو از ۲۵۰۰ سال قبل در یونان ، هند ، ایران ،روم و سپس در اروپا مورد استفاده پزشکی قرار می گرفته در قرن نوزدهم از این جراح کوچک برای درمان هر دردی از جمله تب ، سردرد ، زخم عفونی ، دمل ، آبسه ، ورم  ، هموروئید وغیره استفاده می کردند . بدلیل اثر ضدانعقادی هیرودین (Hirudin) که در بزاق زالو وجود دارد ، امروزه در تحقیقات جدید ثابت شده که پس از عمل جراحی آنژیوپلاستی قلب و به طور کلی در بیماری های کرونری قلب، زالو می تواند نقش مؤثری بازی کند و خطر جراحی و Side Effect و خطر حملات قلبی را به مقدار بسیار زیادی کاهش بدهد. در هندوستان ۲۰ بیمار با وار یس اند ام تحتانی ( پیشرفته ) کاند ید زالو درمانی شدند و پاسخ درمانی شگفت آوری مشاهده شده و همه ۲۰نفر ( “۱۰۰ درصد بیماران مورد مطالعه “) کاملا معالجه شدند.

  • جوزف آیتون جراح ترمیمی بیمارستان ماساچوست ایالات متحده در سال ۵۸۹۱ وازنش یا پس زدن عمل جراحی پیوند گوش یک پسربچه را با زالو مرتفع کرد.
  • جامعه جراحان انگلستان پس از مشاهده اثرات معجزه آسای زالو در جراحی های پلاستیک و گرافتهای پوستی و پیوند اعضاء کاربرد زالو پس از پایان جراحی و حتی در حین عمل را کاملاپذیرفته اند و مورد تأکید قرار می دهند.
  • در کشور روسیه درمان با زالو رواج یافته است به گونه ای که بیماری های متعددی از سردرد و بیماری قلبی و پوستی گرفته تا حتی ضعف قوای جنسی را با زالواندازی درمان می کنند.
  • ترشحات زالو موجب تحریک رشد نرون ها و نورودندریت های درون آنها می شود . این کشف می تواند افق روشنی در معالجه بیماری های لا علاج مانند اسکلروزیس ،  پارکینسون ، ترومبوز عروق مغز ، آلزهایمر و … برای ما نمایان کند.
  • کرسی زالو درمانی سن پترزبورگ (MAPS) توصیه می کند: ما اعتقاد داریم که هر پزشکی اعم از جراح ارتو پد و دندانپزشک، ژینکولوژیست و غیره باید توانایی های درمانی زالو را شناسایی کرده و از آن استفاده نماید . زالو توانایی درمان گروه متنوعی از بیماری ها را داراست مانند : زخم معده ،برونشیت  ، پروستاتیت ، التهابات کبدی و کیسه صفرا، گاستریت، هموروئید، اغلب بیماری های پوستی، اسپاسم عضلانی، واریس، نازائی، آدنوم پروستات، ناباروری مردان، کاهش میل جنسی (Impotnce)، الکلیسم، ترک اعتیاد (موادمخدر).
  • در روسیه و اوکراین کرم های آرایشی جهت رفع چروک صورت ابداع شده است که ماده مؤثره آن از زالو استحصال شده است.

کشور ما دارای ذخایر بسیار زیادی از این جانور است و با داشتن تجربیات بسیار  در زمینه پرورش و  آموزش پرورش زالو  ، متأسفانه با روش زالو درمانی بیگانه است. شرکت گیلان لیرو در پرورش زالو نقش مهمی در کشور دارد و با برگزاری دوره های آموزش پرورش زالو  سعی در آموزش پرورش این موجود مفید دارد.

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 8 + 9 =