پرورش زالو امروزه یکی از مشاغل درآمد زا محسوب می شود. از محاسن این شغل و دلیل جذابیت آن می توان به سرمایه بسیار کم هنگام شروع کار پرورش زالو اشاره کرد. برای اینکه از پرورش زالو آن نتیجه مورد انتظار حاصل شود باید به نکاتی از جمله محل پرورش زالو توجه کرد. در ادامه مطلب در مورد محل پرورش زالو مطالبی مفید بیان می شود.

محل پرورش زالو

محل پرورش زالو

محل پرورش زالو

باید آب محل پرورش زالو را یک روز در میان تعویض کرد. زالوها با ترشح مواد شیمیایی از جمله آمونیاک، اکسیژن آب را از بین می برند و به تدریج خود نیز ضعیف شده و کارآیی خود را از دست می دهند و سرانجام پس از چند روز می میرند. بهتر است از آب بدون کلر استفاده شود. قبل از جابه جایی می بایست دمای آب را کنترل و از تغییر دمای ناگهانی آب تعویضی خودداری کنیم. زالو ها به گرما حساسند و نباید دمای آب بیش از ۱۰ درجه سانتی گراد باشد و یا در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار گیرند. غیر از آب زالو را می توان در خاک مرطوب و تمیز که در کیسه های نخی یا کتانی محصور شده باشد نگهداری کرد. درجه حرارت ایده آل برای زالوها ۷-۴ درجه سانتی گراد می باشد.

محل پرورش زالو می­تواند در برکه یا حوضچه طبیعی، حوضچه سیمانی، ایجاد حوضچه با پارچه های ضد آب و مخازن پلاستیکی باشد.

در انتخاب محل مناسب پرورش زالو باید موارد ذیل حتما مد نظر قرار گیرد :
دسترسی زالو به اکسیژن، مکانی مناسب برای تخم­گذاری زالوها، کنترل دما و PH آب و غذای زالو که می­شود مانند کشورهای جنوب شرق آسیا از خون مارماهی یا گربه ماهی استفاده کرد یا از لاکپشت و قورباغه که البته خون لاکپشت و قورباغه به دلیل کم خون بودن و همچنین کم خاصیت بودن خونشان و همچنین گران بودن مقرون به صرفه نمی باشد و اصلا توصیه نمی شود.  کشورهای روسیه و قزاقستان از خون گاو یا بز استفاده می کنند. در این روش و شیوه تغذیه خطر بیماریهای مشترک بین انسان و حیوان میتواند خطر آفرین باشد.

شرکت گیلان لیرو یک از برجسته ترین مراکز پرورش زالو است. که در پرورش زالوی طبی مهارت دارد. علاقه مندان به خرید زالو ، فروش زالو و همچنین آموزش پرورش زالو می توانند از راهنمایی ها و مشاوره های این شرکت بهره مند شوند.

 

 

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 11 + هشت =