پرورش زالو امروزه شغلی است که بسیاری از افراد سودآور بودن این شغل را تضمین می کنند و بازار خرید و فروش زالو را بسیار مناسب و سودآور ارزیابی می کنند. بازار فروش زالو امروزه در کشور چنان داغ است که کارجویان بسیاری به شغل پرورش زالو روی آورده اند و اوضاع پرورش زالو در کشور را بهبود داده اند. و در برخی شرکت های معتبر مانند گیلان لیرو در حال صادرات به کشورهای دیگر است.  در این مقاله صحبت های آقای مهندس تندرو را در شرکت گیلان لیرو در زمینه درآمد حاصل از خرید و فروش زالو می خوانیم.

فروش زالو

فروش زالو

بازار فروش زالو از زبان مهندس تندرو

آقای تندرو پنج سال است که وارد شغل پردرآمد پرورش زالو شده است و سه سال است که به طور حرفه‌ای آن را دنبال می‌کند و به تازگی هم به صادرات این محصول فکر می‌کند. او در مورد سود حاصل از خرید و فروش زالو می گوید:

با پشتکار خوب می توان درآمد خوبی از پرورش و فروش زالو کسب کنید. شما اگر پنج میلیون تومان برای این کار سرمایه دارید، تقریبا نصف این سرمایه به خرید زالو های مولد صرف می‌شود. زالوها دو جنسه هستند؛ یعنی در هر جفت‌گیری هر دو زالو بارور می‌شوند؛ بنابراین خیلی زود تکثیر می‌‌شوند و تعدادشان زیاد می‌شود. برای کسی که تازه وارد این حرفه می‌شود، ضریب سوددهی با توجه به احتمالات خطا، هر زالو یک به ۱۲ حساب می‌شود و اگر بتواند به این میزان از سوددهی برسید، منطقی است و اگر به بیشتر از میزان برسید، سود بیشتری از فروش زالو نصیبتان شده است. اگر سوددهی را همین یک به ۱۲ بگیریم و فرض کنیم دو هزار عدد از این زالوها تلف شده‌اند، حدود ۱۰هزار زالو خواهید داشت که می‌توانید حداقل ۱۸ میلیون تومان در بازار بفروشید. از این میزان باید هزینه انرژی و کارگر را کسر کنید. البته این برآورد برای افراد ناشی است که تازه وارد این کار شده اند و در سالهای آتی این سود چند برابر  خواهد شد و به ضریبی مثل یک به ۵۰ می‌رسد. این حرفه می‌تواند خیلی درآمدزا باشد؛ گرچه این در صورت رعایت اصول کار است؛ چرا که در صورت خطا کل سرمایه شما بر باد می‌رود! درواقع این به درایت تولیدکننده برمی‌گردد که به اندازه‌ای سرمایه‌گذاری کند که بتواند برداشت کند.

برخی از لینک های دیگر:
آموزش پرورش زالو,پرورش زالو,خرید زالو

Save

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 4 − دو =