درآمدزایی پرورش زالو امروزه غیر قابل انکار است.  از آنجایی که در گذشته زالو در طبیعت ایران صید و در پزشکی استفاده می‌شد، نیازی به پرورش زالو در کشور نبود، اما در چند سال اخیر به دلیل عواملی مانند آلودگی ناشی از مصرف بی‌رویه سموم کشاورزی، تعداد زالوها کاهش چشمگیری یافته است و  همین امر پرورش زالوی طبی را به ضرورتی پر سود تبدیل کرده است و درآمد پرورش زالوی طبی در ایران را تضمین می کند.

پرورش زالوی طبی

پرورش زالوی طبی

وضعیت پرورش زالوی طبی در ایران

در حال حاضر نیز تکثیر و پرورش زالو در ایران با موفقیت انجام پذیرفته است، به‌طوری‌که در حال حاضر بیش از ۲۰۰ هزار قطعه زالوی پرورشی برای عرضه به بازار مصرف وجود دارد و این در حالی است که درآمد پرورش زالوی طبی در ایران توجیه اقتصادی خوبی دارد و در حال حاضر هر قطعه زالو در ایران ۵۰۰ تا۱۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد و این در حالی است که قیمت این آبزی در اروپا ۸ تا ۱۲ دلار است. تفاوت قیمتی که صادرات زالو را برای کارآفرینانی که مزارع مصنوعی پرورش زالوی طبی تأسیس کرده‌اند بسیار پر سود می‌کند.

پس با توسعه پرورش زالو در ایران از یک سو فرصت‌های شغلی جدید برای افراد ایجاد می‌شود و سود خوبی هم نصیب سرمایه‌گذاران می‌شود.
در حال حاضر، تکثیر و پرورش زالو در برخی از استان‌های ایران مانند مازندران، آذربایجان شرقی و خراسان با موفقیت انجام می‌شود، به طوری که در حال حاضر زالوی پرورشی برای عرضه به بازار مصرف وجود دارد.
لازم به ذکر است که سرمایه لازم برای تولید زالو بسیار کم است. به عنوان مثال از ملزومات پرورش زالو تهیه استخرهایی کوچک است که عمق آن نیم متر باشد و درکف استخر، سیمان‌ها با خاک رس پوشانده شوند.  بنا به گفته کارشناسان، با سرمایه اندک ۵ تا ۱۰ میلیونی می‌توان کارگاه کوچک تولید زالو را به راه انداخت.

شرکت گیلان لیرو متخصص در پرورش زالوی ، فروش زالو و خرید زالو ی طبی است و اکنون در حال صادرات به کشورهای دیگر است. اگر علاقه مند به حرفه پرورش زالو هستید می توانید از مشاوره این شرکت و حضور در دوره های آموزش پرورش زالو بهره مند شوید و وارد این تجارت پر سود شوید.

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 1 × 4 =