یکی از بازارهای بکر در ایران امروزه بازار خرید زالو است. شغل پرورش زالو امروزه از مشاغل پردرآمد محسوب شده و درآمد حاصل از فروش و خرید زالو نیز همواره رو به رشد است. برای شروع کار پرورش زالو نیازمند به دیدن یک سری آموزشهای تخصصی پرورش زالو هستید و بدون آموزش دیدن در این حرفه موفق نخواهید شد.

در این میان خالی از لطف نیست که در مورد آناتومی و مشخصات زالو و همچنین ویژگی ها آن اطلاعاتی داشته باشید.

مشخصات زالو

مشخصات زالو

مشخصات زالو ها

خون آشامی صفت مشترک اغلب زالو ھاست. از نظر جانور شناسی زالو ھا در طبقـه بنـدی آنالیـد ھـا جـای دارند. زالوھا کرم ھایی می باشند به طول یک تا چند اینچ و در ھر انتھای بدنشان بادکش دارند. بادکش مکنده انتھای خلفیدرشت و پھن تر است حال اینکه بادکش انتھای قدامی کوچک تر و باریک تر است. بادکش ھا برای اتصال غذا و حرکت جانور درست شدند.
زالو دارای چینه دان قابل اتسا عی می باشند که می تواند خون زیادی را در خود نگه داری کند . برخی از زالوھا ماھیچـه ھا ی پرقدرتی دارند و می توانند بدن خود را باز و جمع کنند به طوری که قادرند با حرکت موجی خود به صورت  ماھرانـه در آب شنا کنند یا در سطح جامد ی خزش کنند . ھمه نوع زالو “ھر ما فر و د یت” ( دو جنسی ) ھستند و علاقه مند ند پیش از آنکه خود را گشنیده کنند با یکدیگر بیامیز ند و عمل لقاح را به انجام برسانند و بدین شکل اسپرم یک زالو تخمک دیگر ی  را بارور میسازد.

مشخصات زالو ی آبزی

زالوھای آبزی انگل ماھی ھا و لاک پشت ھا می باشند و اغلب وقتی میزبان خود را می گیرند به سادگی او را ول نمی کنند. از دیگر مشخصات زالو نیز  می توان  به رنگ خاکستری متمایل به قھو ه ای و دارای خطوط رنگی آ«ها اشاره نمود . زالـو ی پزشکی نمونه ای از این زالوهاست .
نیش  زالوھا بدون درد است . آنھا خود را به میزبان ھای خود که شناگر هستند مـی چسـبا نند و پوسـت را بـا سـه آرواره شاخی خود به شکل شکاف سه شاخه می شکافند و به طور کلی بادکش دھانی که به مثابه یک سیستم ایجاد خـلأ کار می کند و خون را به جیب ھای قابل اتساع قسمت میانی لوله گوارش پمپ کرده و برای ماھی ھا ذخیـره می نمایند .

تخم ناشی از آمیزش زالوھا با یکدیگر به شکل پیله در خاک یا در سنگ یا کنده ھای درخت در حاشیه آب افکنده می شود.بعضی از زالوھای آبزی از کرم ھای خاکی و تخم قورباغه ھا تغذیه می نمایند و انواع دیگری از زالوھای آبزی که قدرت مکندگی زیادی ندارند از کرم ھـای خـاکی لارو و حشـره و حتـی لجـن ھـای آلـی کـف استخر امرار معاش می نمایند .
شرکت گیلان لیرو متخصص در پرورش زالوی طبی آماده ارائه هرگونه خدمات از قبیل مشاوه پرورش زالو و خرید زالو و همچنین فروش زالو است. شرکت گیلان لیرو برای سعی در آموزش پرورش زالو ی طبی دارد و به این منظور کلاسهایی با محوریت آموزش پرورش زالو برگزار می کند، علاقه مندان به پرورش زالو می توانند با ثبت نام در دوره های آموزشی اقدام به یادگیری پرورش زالو نمایند.

 

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 18 + 17 =