پس از زالودرمانی چه باید کرد؟ در پی مقالات قبلی که به طور مفصل در مورد پرورش زالو و آموزش پرورش زالو و زالودرمانی و همچنین نکاتی قبل از زالودرمانی مطرح شد اکنون در این مقاله به بررسی نکاتی پس از زالودرمانی میپردازیم که این موضوع خود نقش مهمی در موثر بودن این درمان دارد.

نکاتی پس از زالودرمانی

نکاتی پس از زالودرمانی

نکاتی پس از زالودرمانی

۱ – تا ۴٨ ساعت پس از زالودرمانی موضع زالو درمانی با آب معمولی تماس نداشته باشد.

۲ – موضع زالوھا به طور طبیعی ٨ تا ١۶ ساعت خونریزی دارد و در صورت خونریزی عادی و ملایم نگران نباشید.تحرک کمتر و حالت دراز کش سبب کاھش خونریزی می گردد . پس از ١٢ ساعت در صورت ادامه خونریزی به پزشک مراجعه کنید یا با مطب تماس بگیرید.
٢۴ ساعت پس از زالو درمانی پانسمان را باز کنید و در صورت خونریزی ضماد گیاھی انعقاد را روی موضع بریزید و مجددا پانسمان کنید و برای رفع سریع جای نیش زالو از روغن بادام تلخ روی موضع استفاده کنید.

۳ – گاه خارش موضعی زالو پس از ٢۴ ساعت شروع می شود و گاھی تا یک ھفته ادامه دارد و در صورت خارش محدود از روغن بنفشه یا روغن گشنیز یا روغن کافور استفاده کنید و در موضع زالو استعمال کنید . در موارد  خارش شدید به مطب مراجعه کنید.

۴ – پس از زالو درمانی تا ٢۴ ساعت مقاربت جنسی نداشته باشید.

۵ – پس از زالو درمانی استراحت فیزیکی و بدنی و حتی استراحت فکری (پرھیز از تنش , مطالعه , تلویزیون , مھمانی یا … ) توصیه می شود. (حدود ٨ ساعت )

۶– تماس آب سرد و سرما با موضع زالو سبب تورم و خارش شدید می گردد.(خصوصاَ در پائیز و زمستان)

شرکت گیلان لیرو متخصص در پرورش زالو و خرید زالو و فروش زالو است. علاقه مندان به راه اندازی شغل پر سود پرورش زالو می توانند با مراجعه به سایت در دوره های آموزش پرورش زالو شرکت کنند.

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • هشت − شش =