زالو این خونخوار کوچک امروزه نقش مهمی در طب سنتی ایفا می کند به همین دلیل پرورش زالو و خرید زالو و همچنین به دنبال آن فروش زالو مسائلی مهم تلقی می شوند.  جالب است بدانیم ویژگی زالوی طبی چیست که سبب این خواص درمانی فوق العاده می شود.

زالوی طبی

زالوی طبی

ویژگی زالوی طبی

-زالوها داری مزاج سرد و خشک و نورگریز هستند.

– زالوها هم مثل کرم ها تنفس پوستی می کنند و دارای ریه نیستند ودارای  مغز و قلب هم نیستند !

– در لوله گوارش زالوها آنزیمھای بیوشیمیایی است که ھر نوع میکرو ارگانیسم اععم از باکتری و ویروس و یا میکروب و تک یاخته ای را نهایتا ظرف نیم ساعت می کشند.
– زالو ها دارای پنج جفت لکه چشمی در انتھای پیشین خود هستند.
شاید جالب باشد بدانید برای آنکه زالوھا به خوبی به بدن انسان بچسبند , بھترین راه حل آب داغ است که آن را روی محل مورد نظر ریخته شود و سپس زالوھا را به آنجا بگذاریم . گرما باعث منتشر شدن بوی خون  می شود و زالوها احساس می کنند که به طعمه خود رسیده اند، به سرعت خون را می خورند.

زالوی طبی رنگهای متنوعی دارد ولی اکثرا زیتونی سیاه تا قھوه ای و یا حنایی مایل به سیاه می باشند و نوارھایی زیتونی رنگ  در طول بدن انھا کشیده شده است. زالوی پزشکی را می توان از روی دو خط نازک رنگارنگ روی پشت انها نیز تشخیص داد. شکم زالوی پزشکی معمولا بسیار رنگ رنگ است ولی بعضا امکان دارد که فقط دارای یک رنگ باشد. حاشیه پھلوی زالوها به رنگ زرد می باشد .

شرکت گیلان لیرو برترین پرورش دهنده زالوی طبی و مجرب ترین کادر برای آموزش پرورش زالو را دارا است و  اکنون با توجه به کیفیت بالای محصول و همچنین وجود بازار بسیار گسترده در خارج از کشور،  با کشور های اروپایی از جمله کشور روسیه و فرانسه در حال مذاکره برای صادرات و فروش زالو میباشد. برای مشاهده قیمت فروش زالو و همچنین خرید زالو  می توانید به سایت گیلان لیرو مراجعه کرده و اقدام کنید.

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 17 − چهار =