پیشینه زالودرمانی

زالودرمانی در ایران پیشینه ای طولانی دارد و از دیرباز در ایران از زالو در درمان امراض مختلف استفاده می شد. اکنون نیز زالودرمانی هم در ایران و هم در سایر کشورها استفاده می شود . تحقیقات زالودرمانی تاثیر زالو در درمانی بیماری را نشان داده اند. این تحقیقات صورت  گرفته در دنیا نشان دهنده تاثیر مثبت زالودرمانی در درمان بعضی از بیماری ها شده اند. به همین دلیل پرورش زالو و  بازار خرید و فروش زالو اکنون در همه کشورها رونق دارد و آموزش پرورش زالو نیز با اهمیت تلقی می شود.

قیمت خرید زالو و همچنین فروش زالو نیز در کشورهای اروپایی و آمریکا از ایران بیشتر است و این نشان دهنده بازار خوب خرید زالو و همین طور فروش زالو در این کشورهاست. در ایران نیز پرورش زالو انجام می شود و رو به پیشرفت است و آموزش پرورش زالو نیز در بسیاری از مراکز پرورش زالو انجام می شود. اکنون برای نشان دادن اهمیت زالودرمانی در بهبود بیماری ها تحقیقات زالودرمانی در دنیا انجام گرفته است که در این مقاله آورده شده است.

تحقیقات زالودرمانی

تحقیقات زالودرمانی

نتایج تحقیقات زالودرمانی

در سال ٢٠٠١ پژوھشگران دانشگاه ویسکانسین در مدیسون یک زالوی مکانیکی ساختند. با این دستگاه داروی صدانعقاد تجویز می شود و در صورت نیاز بیمار از آن خون گرفته می شد. بنابر نتایج پژوهش دانشگاه Essen که پنجاه بیمار مبتلا به استئوآرتریت اولیه زالو بوده اند را مورد بررسی قرار داد، این بیماران  با قرار دادن ۴ تا ۶ زالو در منطقه دردناک مفصل درمان شدند و با بیمارانی که که دیکلوفناک درمان شدند مورد مقایسه قرار گرفتند و  نتیجه این تحقیق که در خبرنامه پزشکی practice news Family در ژانویه ٢٠٠۴ آمده است کاھش درد در ٢۴ ساعت بوده. درمان با زالو آغاز شد و مجددا اھمیت یافت و اثر کاھش درد نسبت به گروه شاھد دیکلوفناک به طور بارزی بیشتر بود. به نقل از این خبرنامه در یک دسته ١٣ موردی پیوند مجدد لب به دنبال صدماتی مانند گاز گرفتن سگ در ١١ مورد از زالو استفاده شد. تمام موارد درمان شده با زالو موفق بود اما در به کار گرفتن در محل گزش زالو جوشگاه زخم دیده می شد.

مجله لارنگوسکوپ در سال ٢٠٠٢ پژوھشی را ارائه داده است که از استفاده مجدد زالو در بیماران مبتلا به احتقان وریدی به دنبال پیوندھای آزاد در جراحی ھای ترمیمی حکایت دارد. این پیوندھا به رغم برقراری یک جریان خون شریانی خوب به علت احتقان وریدی از بین می روند. در این مطالعه ۴۵٠ بیمار که در فاصله ژانویه ١٩٩۵ تا سال ٢٠٠٠ تحت درمان جراحی ترمیمی سر و گردن با روش پیوند آزاد قرار گرفتند ٨ بیمار یعنی چیزی حدود ۱/۸ درصد  آنان دچار احتقان وریدی غیرقابل علاج با روش جراحی متعارف قرار گرفتند برای این ٨ بیمار  برنامه زالودرمانی با زالوی پزشکی مراقبت ویژه، بررسی مکرر خون، تزریق خون در صورت لزوم و پیشگیری آنتی بیوتیک علیه آئروموناس ھیدرفیلا به اجرا درآمد.

در ٨ مورد برنامه مزبور موفقیت آمیز بود و برای ھر پیوند به طور متوسط از ٢١۵ زالو استفاده شد. محققان فوق به این نتیجه رسیدند که با قبول عوارض و در نظر گرفتن ملاحظات و تمھیدات ویژه استفاده از این شیوه در پیوند موفقیت آمیز جراحی ھای ترمیمی می تواند سودمند واقع شود.

با نتایج تحقیقات زالودرمانی که در بالا بیان شد. اهمیت زالودرمانی بیش از پیش روشن می شود و همین طور جایگاه و اهمیت

آموزش پرورش زالو نیز بیشتر می شود.

شرکت گیلان لیرو یکی از مراکز معتبر جهت پرورش زالو و خرید زالو و همچنین فروش زالو است و آماده ارائه هرگونه راهنمایی در پرورش زالو است.

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • شانزده − 7 =