چرا پرورش زالو؟ درآمد حاصل از پرورش زالو چقدر است؟ بازار خرید و فروش زالو چگونه است؟ قیمت خرید زالو در ایران و اروپا چند است؟ اینها سوالاتی هستند که همه کسانی که در فکر راه اندازی شغل پرورش زالو هستند به دنبال پاسخی برای آنها هستند. در این مقاله در مورد مزایای شغل پرورش زالو و همچنین اوضاع خرید و فروش زالو و صادرات آن در ایران می پردازیم.

خرید و فروش زالو

خرید و فروش زالو

پرورش زالو شغل جدیدی است که امروزه در ایران اکثر کارجویان به فکر درآمد زایی از راه پرورش زالو هستند. انگیزه افراد برای وارد شدن به این شغل سرمایه پایین برای شروع پرورش زالو و همچنین سود دهی و بازار بکر خرید و فروش زالو است. به گفته یکی از متخصصین پرورش زالو به شرط گذراندن دوره های آموزش پرورش زالو و دانش تخصصی با سرمایه پنج میلیون تومانی و داخل خانه هم می‌توان کار را شروع کرد.

با توجه به صید بی رویه زالو در طبیعت و کم شدن این جانور مضر افراد به پرورش زالو در کارگاه روی آوردند. با توجه به اشباع نشدن بازار پرورش و خرید و فروش زالو این حرفه اکنون بسیار درآمد زا است زیرا هم اوضاع فروش زالو در ایران مساعد است و قیمت خرید زالو نیز نسبتا خوب است و هم میدان صادرات زالو به کشورهای دیگر وسیع است. حتی در بعضی مواقع صادرات زالو بیشتر از فروش زالو در کشور سودآور می شود.بهترین زالو نوع شرقی آن است و زالوهای ایرانی خواهان بسیاری دارند. شرکت گیلان لیرو یکی از متخصصین در زمینه پرورش و صادرات زالو است و هم اکنون در حال صادرات به کشورها دیگر است. علیرضا تندرو یکی از پرورش دهندگان در شرکت گیلان لیرو می گوید:

درآمد پرورش زالو به شرط پشتکار خوب است. شما اگر پنج میلیون تومان برای این کار سرمایه گذاری کردید، تقریبا نصف این سرمایه به خرید زالوهای مولد صرف می‌شود. زالوها دو جنسه هستند؛ یعنی در هر جفت‌گیری هر دو زالو بارور می‌شوند؛ بنابراین خیلی زود تکثیر می‌‌شوند و تعدادشان زیاد می‌شود. برای کسی که تازه وارد این حرفه می‌شود، ضریب سوددهی با توجه به احتمالات خطا، هر زالو یک به ۱۲ حساب می‌شود و اگر بتواند به این میزان از سوددهی برسید، منطقی است و اگر به بیشتر از میزان برسید، سود بیشتری نصیبتان شده است. اگر سوددهی را همین یک به ۱۲ بگیریم و فرض کنیم دو هزار عدد از این زالوها تلف شده‌اند، حدود ۱۰هزار زالو خواهید داشت که می‌توانید حداقل ۱۸ میلیون تومان در بازار بفروشید. از این میزان باید هزینه انرژی و کارگر را کسر کنید. البته این برآورد برای افراد ناشی است که تازه وارد این کار شده اند و در سالهای آتی این سود چند برابر  خواهد شد و به ضریبی مثل یک به ۵۰ می‌رسد. این حرفه می‌تواند خیلی درآمدزا باشد؛ گرچه این در صورت رعایت اصول کار است؛ چرا که در صورت خطا کل سرمایه شما بر باد می‌رود! درواقع این به درایت تولیدکننده برمی‌گردد که به اندازه‌ای سرمایه‌گذاری کند که بتواند برداشت کند.”

با توجه با مطالب بیان شده موفقیت در این رشته بسیار زیاد است اما مانند همه حرفه ها نیازمند تخصص و تجربه است. شرکت گیلان لیرو یکی از متخصصین در پرورش زالوی طبی است و با عرضه زالو با قیمت مناسب و کیفیت بالا بهترین مکان برای خرید زالو است. گیلان لیرو با فروش زالو ی ایرانی که بهترین نوع زالو در دنیا است آماده ارائه خدمت به شما عزیزان در پرورش زالو است.

 

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 2 × سه =