پرورش زالو و زالودرمانی نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورهای دنیا نیز به طور حرفه ای انجام می شود. خبرها حاکی از آن است که حتی پرورش زالو و آموزش پرورش زالو و خرید و فروش زالو در کشورهای دیگر نظیر انگلستان، روسیه و ترکیه بسیار جدی تر از ایران انجام می شود. ایران پرورش دهنده بهترین نوع زالو است و سهم مهمی در صادرات زالو به کشورهای دیگر دارد. شرکت گیلان لیرو در ایران نقش مهمی در فروش زالو به کشورهای دیگر دارد.

گیلان لیرو متخصص در پرورش زالو ی طبی است و  یکی از  مطمئن ترین مراکز برای خرید زالو است . جالب است بدانید که صادرات زالو در کشورهای دیگر مانند انگلستان و روسیه از نظر اقتصادی بسیار مهم است و این کشورها درآمد بسیاری از فروش زالو کسب می کنند که گاهی اوقات می توان درآمد آنها را با درآمد حاصل از نفت ایران مقایسه کرد. علاوه بر این قیمت فروش زالو در کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار بیشتر از ایران است. در آمریکا قیمت فروش زالو تقریبا بین ۷ تا ۱۲ دلار است در صورتی که در ایران قیمت فروش زالو نهایتا به ۲۰۰۰ تومان می رسد.

پرورش زالو و زالودرمانی در دنیا

پرورش زالو و زالودرمانی در دنیا

بزرگترین مرکز پرورش زالو

بزرگترین مرکز پرورش زالو و زالودرمانی در جهان در کشور روسیه قرار دارد که  سالانه بالغ بر ۱ میلیون زالو به سراسر جهان صادر می کند.این مرکز پرورش زالو تولیدکننده حجم وسیعی از محصولات آرایشی است. در این محصولات از عصاره بدن زالو‌ها برای تولید شامپو، کرم صورت و سایر مواد آرایشی استفاده می‌شود.

در روسیه از کرم زالو استفاده می شود. یلنا تیتوا، رییس آزمایشگاه‌های تولیدکننده کرم زالو معتقد است برخلاف سایر کرم‌ها که فقط روی زخم را می‌پوشانند، کرم زالو از درون باعث درمان زخم‌ها می‌شود. تیتوا می‌گوید: «در این مرکز بیش از ۳۰ ترکیب درمانی تولید می‌شود که همه آنها کاملا طبیعی هستند.» این مرکز سعی می‌کند به کارمندان خود جدیت در کار را توصیه کند. به همین دلیل هر کارگر این مرکز، از ابتدای تولید زالوها تا انتهای کار، شخصا مسئول پرورش آنهاست.

پرورش زالو و زالودرمانی در دنیا

علاوه بر پرورش و صادرات زالو، زالودرمانی نیز اهمیت فوق العاده ای بین ملل دیگر وجود دارد. و در بسیاری از کشورها از جمله ایالات متحده زالودرمانی به عنوان یک وسیله درمانی تصویب شده است و انجام می شود.

امروزه جامعه جراحان انگلستان پس از مشاهده اثرات معجزه آسای زالو در جراحیهای پلاستیک و گرافتهای پوستی و پیوند اعضاء‍، کاربرد زالو پس از پیان جراحی و حتی در حین عمل، را کاملاً پذیرفته‌اند و مورد تأکید قرار می‌دهند.

مجله پرستاری آمریکا نیز در آخرین شماره خود با اشاره به ظهور مجدد «زالو درمانی»، به بررسی موارد استفاده آنها در جراحی مدرن پرداخته است. گنادی نیکونوف، مدیر مرکز پروش زالو در اودلنایا، با افتخار به جوایزی که از طرف مراکز تحقیقاتی اروپا و روسیه به وی اهدا شده اشاره می‌کند و می‌گوید: «این سندی بر تاثیر درمانی زالوهاست.» او امیدوار است تا دانشمندان کاربردهای جدیدتری از زالوها را دریابند. البته این مساله باعث خواهد شد تا درآمد مرکزی که نیکونوف آن را اداره می‌کند به شکل چشم‌گیری افزایش یابد. آنها در حال حاضر علاوه بر فروش زالو به نقاط مختلف روسیه، قراردادی برای فروش زالو با یک شرکت فرانسوی منعقد کرده‌اند. این شرکت فرانسوی وظیفه توزیع زالوها در اروپا را بر عهده دارد. نیکونوف می‌گوید: «زالوها کم کم رازهای خود را به انسان نشان می‌دهند.»

مراکز مطمئن برای خرید زالو

در ایران شرکت گیلان لیرو متخصص در پرورش زالو ی طبی و یکی از  مطمئن ترین مراکز برای خرید زالو است. کسانی که قصد شروع شغل پرورش زالو و زالودرمانی را دارند باید در خرید زالو دقت لازم را داشته باشند و برای خرید زالو به مراکز مطمئن مراجعه کنند. شرکت گیلان لیرو با سالها تجربه و تخصص در زمینه پرورش زالو ، آماده ارائه خدمت به مشتریان عزیز در راستای فروش زالو ، خرید زالو و آموزش پرورش زالو می باشد.

 

 

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 15 − پنج =