زالودرمانی از جمله درمان های سنتی است که امروزه در طب مدرن نیز استفاده می شود. زالو انواع و طبقه بندی های مختلفی دارد که برخی از آنها سمی هستند و زالوی مناسب برای درمان نیستند.  اگر از زالوی نامناسب استفاده شود نه تنها تاثیر مثبت ندارد بلکه ممکن است عوارض و مشکلاتی برای افراد به وجود آید. به همین دلیل برای خرید زالو باید به مراکز پرورش زالو ی معتبر که به فروش زالو می پردازند مراجعه شود تا از بهداشتی و مناسب بودن زالو اطمنیان حاصل شود. همان طور که بیان شد زالوها انواع مختلفی دارند که همه آنها برای درمان مناسب نیستند.

زالوی مناسب برای زالودرمانی

زالوی مناسب برای زالودرمانی

مشخصات زالوی مناسب زالودرمانی

انواع زالو متناسب با تغذیه شامل: گروه اول زالوهای کرمی که دندان و آرواره ندارند و طعمه خود را می بلعند. گروه دوم زالوهای بدون آرواره هستند که یک برآمدگی مانند سوزن به نام خرطوم دارند که آن را وارد بدن میزبان می کنند و بزاق آنها دارای ماده ای به نام همی تین است که لخته های خون را در لحظه تشکیل حل می کنند. گروه سوم که برای زالوی مناسب برای درمان هستند زالوهای آرواره دار و دندان دار هستند که هنگامی که بدن میزبان را می گزند، به وسیله آنزیمی به نام هیدرودین که در بزاق آنها موجود است مانع از انعقاد خون می شوند.

اگر زالوی مناسب برای زالودرمانی استفاده نشود نه تنها تاثیری در بهبودی ندارد بلکه ممکن است برخی از میکروب ها و انگل ها نیز وارد بدن شوند.  پس باید دقت لازم را داشته باشیم برای برای خرید زالو از زالوهای یکبار مصرف و زالوی طبی بخریم که رنگ آنها معمولا سبز لجنی و زیتونی است.

شرکت گیلان لیرو بهترین مرکز برای خرید زالو است. گیلان لیرو با پرورش زالو و فروش زالو سبز مطمئن ترین مرکز برای خرید زالو است. گیلان لیرو برترین پرورش دهنده ی زالوی طبی در ایران و یکی از باسابقه ترین و متخصص ترین شرکت ها در زمینه پرورش زالو و آموزش پرورش زالو می باشد.

 

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • هفده − شش =