در این مقاله از سری مقاله های آموزش پرورش زالو قصد داریم تا با مقوله غذای نوزاد زالو آشنا شویم زیرا یک امر بسیار اساسی در پرورش زالو غذای این موجودات کوچک در دوران نوزادی می شود که موضوع قابل توجهی است و حتمن باید به آن دقت زیاذی شود پس به صورت کلی راجع به این مساله توضیحاتی خواهیم داد .شرکت گیلان لیرو پیش رو در خدمات خرید زالو و فروش زالو می باشد.

غذای نوزاد زالو

غذای نوزاد زالو

غذای نوزاد زالو

زندگی زالوها زندگیه انگلی می باشد و یا بعضی مواقع از جسد بعضی موجودات تغذیه می‌کنند و یا با شکار کرم‌ها ، حشرات و جانوران کوچک خود را سیر می کنند و بعضی اوقات خود را به بدن ماهی‌ ها و یا بدن بعضی قورباغه‌ها می‌چسبانند و تغذیه می‌کنند و گاهی به بدن آبزی ها می‌چسبد و خون خواری می کنند .

سیستم تغذیه زالو ها این گونه است که اول به میزبان می چسبند و پوست یا مخاط را توسط سه آرواره خود به شکل شکاف سه شاخه Y مانند می‌ شکافند و در کل بادکش دهانی ، مانند یک سیستم ایجاد خلإ عمل می‌کند و بعد از آن خون را به قسمت ها ی قابل اتساع قسمت میانی لوله گوارش یا همان چینه‌دان یا crop پمپاژ می کنند و بعد از خارج کردن قسمت زیادی از آب خون از بدن ، بخش غلیظ و متراکم خون را در چینه‌دان خود نگه میدارند و به آهستگی ظرف چند ماه آن را هضم می کنند . خوب است بدانید که زالو در یک وعده غذایی توانایی این را دارد که تا چندین برابر وزن خود خون بمکد .
پس از اینکه زالو تغذیه ای کامل اشته باشد به مدت یک هفته طول می کشد تا  زالو دوباره بتواند مجدداً حرکت کند و یا یا شنا کند. روند جذب غذا در بدن زالو بسیار کند پیش می رود . حداقل زمانی که زالو دوباره بتواند به شکار بپردازد از تاریخ شکار ۲ ماه می باشد  .

حالا می خواهیم به این مساله بپردازیم که غذای نوزاد زالو در کارگاه های پرورش زالو باید چگونه باشد

از دو طریق می‌توان تغذیه‌ی زالوها را به انجام رساند :

  • گیاه نیلوفر آبی
  • خون حیوانات

نیلوفر آبی یک گیاه با رشد بسیار زیاد است که می‌توان با گذاشتن آن در بطری‌ها و وان‌های پرورش زالو زمینه‌ی رشد آنها را فراهم کرد . زالو ها به نیلوفر آبی چسبیده و از آن تغذیه می‌کنند . برای تغذیه زالوها ااز طریق خون حیوان ها که معمولاً می‌توان آن را از کشتارگاه ها تهیه کرد ، برای زالوهای مولد برای هر ۱۰۰ عدد زالو یک لیتر خون لازم می باشد و برای زالو های پزشکی برای هر ۲۵۰ عدد زالو ، یک لیتر خون لازم می باشد .

رژیم غذای نوزاد زالو

دمای خونی که از کشتارگاه گرفته شده و به کارگاه انتقال داده می شود باید از طریق ظروف آب گرم ، بالا برود تا زالو احساس کند که خونی که می خورد از بدن موجودی زنده می باشد.

بهتر است به زالوهای مولد قبل از اینکه کوکون گذاری کند خون حیوانات بدهید .

تیم گیلان لیرو پیشرو در خدمات آموزش پرورش زالو و خرید زالو و فروش زالو مفتخر است تا شما را از شروع تا بهره برداری این کار همراهی کند تا بتوانید بهترین بازدهی را از پرورش زالو داشته باشید در صورت بروز هرگونه مشگل و سوال می توانی از قسمت تماس با ما با کارشناسان خبره گیلان لیرو تماس بگیرید .

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 20 + 10 =