در پی مقالات قبلی که در مورد آموزش پرورش زالو و پرورش زالو  و زالودرمانی مطالبی بیان شد، این بار در این مقاله در مورد اقداماتی پس از زالودرمانی و نحوه پانسمان پس از زالودرمانی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا بتوانید تاثیرات معجزه آسایی که در زالودرمانی ثبت شده است را مشاهده کنید. البته برای نتیجه گرفتن از زالودرمانی علاوه بر نحوه درست زالودرمانی و پانسمان پس از زالودرمانی ، خرید زالو ی  مناسب درمان نیز اهمیت بسزایی دارد. در هنگام خرید زالو برای زالودرمانی باید از مراکز معتبری که اقدام به فروش زالو می کنند خریداری نمایید. در خرید زالو باید دقت داشته باشید که از زالوهای غیر بهداشتی و سمی استفاده نکنید.

پانسمان پس از زالودرمانی

پانسمان پس از زالودرمانی

شرکت گیلان لیرو با سالها تجربه و تخصص در آموزش پرورش زالو ، پرورش زالو ، خرید زالو و فروش زالو آماده ارائه هرگونه مشاوره و راهنمایی در این خصوص است. شرکت گیلان لیرو بهترین انتخاب برای خرید زالو ی طبی است. با ورود به سایت گیلان لیرو و مشاهده قیمت فروش زالو در آن و مقایسه با مراکز دیگر می توانید نسبت به خرید زالو اقدام نمایید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد پرورش زالو و آموزش پرورش زالو و همچنین خرید زالو و فروش زالو می توانید با متخصصان در شرکت گیلان لیرو تماس حاصل فرمایید.

اقدامات پس از زالودرمانی

پس از زالودرمانی معمولا بین ۴ تا ۸ ساعت خونریزی خفیف ادامه دارد. پس از زالودرمانی لازم نیست تا قبل از ۸ ساعت برای بند آمدن خونریزی کاری انجام دهید مگر در مواردی که مقدار خونریزی زیاد و غیرعادی باشد. در بزاق زالو ماده ای به نام هیدرودین وجود دارد که مانع انعقاد خون می شود تا هنگامی که هیدرودین در محل گزش زالو وجود دارد خون بند نمی آید. در موارد اضطراری که نیاز به بند آوردن خون است  باید پس از جدا شدن زالو از بدن موضع مورد نظر را پانسمان کنیم.

نحوه پانسمان پس از زالودرمانی

برای بند آوردن خون می توان از زردچوبه ، پودر آویشن و یا ترکیب عسل با ماست استفاده کرد. طریقه استفاده از این مواد بدین گونه است که ابتدا محل مورد نظر را با آب ولرم شستشو داده و با گاز استریل ضدعفونی نمایید سپس یکی از مواد مورد نظر را که برای بند آوردن خون مفید است بر روی موضع قرار داده و سپس روی آن گاز استریل گذاشته و پانسمان کنید.

اگر بیماری قرص مسکن و یا رقیق کننده مصرف کرده بود که مانع بند آمدن خون می شود بهتر است زردچوبه یا عسل یا هر ماده ی دیگری که مانع خونریزی می شود را به مدت ۱۰ دقیقه روی محل مورد نظر فشار دهید و پس از اطمینان از بند آمدن خون موضع را پانسمان کنید.

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 15 − 14 =