زالودرمانی یکی از قدیمی ترین روش های درمان است که تاریخچه آن به قبل از میلاد بازمی گردد. ایرانیان از جمله اولین افرادی بودند که به خواص درمانی زالوها پی بردند و از آن برای بهبود برخی بیماری ها استفاده کردند. طب نوین نیز به خاصیت درمانی زالو و زالودرمانی معترف است. امروزه ثابت شده که زالودرمانی در بهبود بیماری هایی از جمله زخم معده، کولیت، پروستاتیت، برونشیت، ‌التهابات کبد و کیسه صفرا، گاستریت، هموروئید، بیماریهای پوستی، موثر است. در این مقاله به یکی دیگر از خواص زالودرمانی و تاثیر زالودرمانی در پیوند اعضا می پردازیم.

تاثیر زالودرمانی در پیوند اعضا

زالودرمانی در پیوند اعضا

امروزه ثابت شده است که زالودرمانی در پیوند اعضا نقش مهمی دارد و تاثیر مثبت آن در اتصال عضوهای جدا شده از بدن به اثبات رسیده است. زالودرمانی در مهار احتقان وریدی که از مسائل مهم در جراحی های پلاستیک و میکروسکوپی ، پیوند اعضاء و پیوندهای پوستی محسوب می‌شود ، نقش موثری ایفا می کند. امروزه زالودرمانی نه تنها در کشورهای شرقی بلکه در کشورهای غربی نیز استفاده می شود و مورد توجه پزشکان نیز قرار دارد. اکنون در انگلستان تاثیر زالودرمانی در پیوند اعضا و جراحی های پلاستیک ، ‌پیوندهای پوستی و پیوند اعضاء ، کاملاً پذیرفته و مورد تأئید قرار گرفته است.
نتایج حاصل از آزمایشات زالودرمانی در پیوند اعضا حاکی از آن است که زالودرمانی سبب پیوند بهتر اعضای آسیب دیده می شود.
در سال ۱۹۸۵ جوزف آیتون جراح ترمیمی بیمارستان ماساچوست ، قسمتی از گوش پسر بچه‌ سه ساله ای را که توسط سگ کنده شده بود پیوند زد و با زالو اندازی روی گوش مانع دفع پیوند شد. زالو اندازی سبب شد زودتر از پیوندهای مشابه عضو پیوندی برقرار گردد.
ربکا و کولین آمریکایی در مقاله‌ای با عنوان « کاربردهای نوین زالو درمانی » ، گزارش اثر شگفت انگیز زالو درمانی در بهبودی پیوند دفع شده انگشت قطع شده دست یک کودک سه ساله و پیوند عضلانی گردن یک مرد ۶۷ ساله را ارائه کرده‌اند.
در سال ۱۹۹۸ دانشمندان دانشگاه استانفورد کالیفورنیا اثرات زالو در جراحی را طی مقاله‌ای در مجله‌ی لارنگوسکوپ شماره ۱۰۸ گزارش کردند. آن‌ها معتقدند زالو در تولید عروق جدید سرخرگی بافت پیوندی موثر است و همین امر سبب ترمیم و بهبودی زودتر بافت می‌شود.

با توجه به این خواص درمانی که در زالو وجود دارد و همچنین تحقیقات اخیر که نشان دهنده تاثیر مثبت زالودرمانی هستند، زالو اهمیت فوق العاده ای در علم پزشکی و مجامع پزشکی پیدا کرده است. لازم به ذکر است که هر زالویی برای درمان مناسب نیست و برخی از آنها باعث عفونت و بیماری در بدن میزبان می شوند. از این رو کسانی که قصد زالودرمانی دارند باید در خرید زالو دقت لازم را داشته باشند. از جمله نکاتی که در هنگام خرید زالو باید به آن توجه شود رنگ زالو و بهداشتی بودن آن است. بهترین زالو برای خرید و استفاده در مصارف پزشکی زالوی سبز رنگ متمایل به زیتونی است. این زالو در شرکت گیلان لیرو به طور تخصصی پرورش داده می شود تا در اختیار مراکز طب سنتی قرار گیرد.

شرکت گیلان لیرو با سالها تجربه و تخصص در آموزش پرورش زالو ، خرید زالو و فروش زالو مناسب ترین مرکز برای پرورش و خرید زالو می باشد.

چنانچه قصد خرید زالو و یا پرورش زالو را دارید می توانید با متخصصان در شرکت گیلان لیرو درمیان بگذارید تا در اسرع وقت بهترین خدمت را دریافت کنید.

در راستای تقاضای علاقه مندان به پرورش زالو شرکت گیلان لیرو سعی در برگزاری دوره های آموزش پرورش زالو نموده است و علاقه مندان به شرکت در دوره های آموزش پرورش زالو می توانند به مراجعه به سایت و یا تماس تلفنی از نحوه برگزاری دوره آموزش پرورش زالو اطلاع حاصل نمایند.

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پنج + 9 =