زالودرمانی و حجامت هر دو روش های خونگیری در طب سنتی هستند و هرکدام به نوبه خود خواصی دارند که دیگری ندارد از این رو هر کدام برای دسته ای بیماران تجویز می شوند. تفاوت زالودرمانی و حجامت در این است که زالو درمانی در افراد سرد مزاج و حجامت در افراد گرم مزاج مفید است همچنین با توجه به مزاج فرد راه درمان آن مشخص می شود.  برای مثال بیماری دیابت یک بیماری سرد است که موجب گرفتگی عروق و ایجاد زخم های خونی می گردد که به دلیل خاصیت ضد انعقادی موجود در زالودرمانی، استفاده از زالو توصیه می شود.

تفاوت زالودرمانی و حجامت

تفاوت زالودرمانی و حجامت

مقایسه زالودرمانی و حجامت

اگر برای درمان بیماری هایی مانندگرفتگی رگ و عروق خونی به دنبال درمان هستید زالودرمانی بسیار مفید است. در هنگام زالودرمانی بزاق از زالو وارد بدن انسان می شود که خاصیت ضدانعقادی دارد و برای رفع گرفتگی رگها مفید می باشد.

همان طور که اشاره شد زالودرمانی و حجامت هر دو روش های خونگیری هستند که منشا آنها طب مشرق زمین بوده است. البته امروزه در جوامع غربی با ترجمه ی کتاب های ابن سینا و پی بردن به خواص درمانی زالو از زالودرمانی استفاده می شود. ابن سینا معتقد بود که زالودرمانی به علت اینکه خون آلوده را از عمق بدن بیرون می کشد، مفید تر از حجامت است. زالو بیشتر از حجامت خون و مواد را از عمق بدن بیرون می‌کشد . زالو برای اینکه بتواند خونخواری کند باید مانع لخته شدن خون بشود برای این کار بزاق خود را همزمان با مکیدن به داخل محل تزریق می‌کند بنابراین بدن بیمار از خواص بزاق زالو نیز بهره‌مند می‌گردد.

قابل توجه است که فروش زالو هم اکنون در داروخانه های کشور های اروپایی ،  به صورت آکواریومهای ده تایی و بیست تایی وجود دارد و در سال جاری ( F.D.A ) مرکز نظارت غذا و داروی آمریکا مصرف زالو در درمان را مورد تصویب قرار داده است .

زالودرمانی و خرید و فروش زالو

زالودرمانی و خرید زالو  و فروش زالو امروزه در اروپا بیشتر از ایران رواج دارد به طوری که ایرانی صادر کننده بهترین و بیشترین زالوی طبی به اروپا به شمار می آید. به دلیل همین خواص درمانی مشاهده شده در زالو امروزه دولتها سرمایه ی ویژه ای را برای پرورش زالو و به دنبال آن آموزش پرورش زالو در کشور اختصاص داده اند. جالب است بدانید که در برخی از کشورها سهم فروش زالو بیشتر از صاردات نفت در ایران است!!!!

به عنوان مثال در کشور روسیه فروش زالو  به کشورهای دیگر به عنوان منبع درآمد مهمی برای این کشور محسوب می شود و یا خبرها حاکی از آن است که کشور فرانسه در سال ۱۸۵۰ صد میلیون زالو از کشورهای دیگر خریداری کرد.
در کشور ایران شرکت گیلان لیرو متخصص در پرورش زالو ، آموزش پرورش زالو ، خرید زالو و فروش زالو صادر کننده ی بهترین نوع زالو به اروپا است.  گیلان لیرو با هدف مشاوره و راهنمایی عزیزان و ترویج شغل پرورش زالو اقدام به برگزاری دوره های آموزش پرورش زالو نموده است. علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر درمورد دوره های آموزش پرورش زالو و همچنین خرید زالو و قیمت فروش زالو می توانند با مسئولان شرکت گیلان لیرو تماس حاصل نمایند.

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 10 − 9 =