آیا زالودرمانی برای هر دردی مفید است؟ آیا زالودرمانی برای هر بیمار با هر طبعی مفید است؟ چه کسانی نباید زالودرمانی کنند؟ اینها همه سوالاتی هستند که در ذهن هر کسی که برای درمان بیماری هایش به دنبال روش های سنتی است وجود دارد. همان طور که در مقاله های قبلی نیز اشاره کردیم در زالو خواص زیادی وجود دارد که سبب استفاده از آن در بهبود بیماری ها شده است. امروزه با توجه به خواص اثبات شده زالو در جهان استفاده از زالودرمانی به عنوان یک داروی موثر در بهبود بیماری ها شناخته شده است. اما این دارو نیز مانند دیگر داروها برای هر شخص و هر بیماری مفید نیست و استفاده بیش از حد و نابه جا از آن نه تنها باعث بهبود نمی شود، بلکه مشکلاتی را نیز با خود به همراه دارد. در این مقاله در مورد زالودرمانی و انواع مزاج ها که سازگار با زالودرمانی هستند بحث می کنیم.

زالودرمانی و انواع مزاج ها

زالودرمانی و انواع مزاج ها

در زالودرمانی استفاده از زالوی مناسب و مطمئن یکی از مسائل مهم در بهبودی بیمار است. استفاده از زالوی نامناسب نه تنها باعث بهبودی نمی شود بلکه ممکن است باعث بروز مشکلاتی از قبیل ورود انگل و میکروب به بدن شود. در خرید زالو باید به بهداشتی و عاری از بیماری بودن زالو توجه کرد و برای خرید زالو به مراکز معتبر پرورش زالو که به فروش زالو می پردازند مراجعه کرد.

تاثیر زالودرمانی و انواع مزاج ها

علاوه بر مسئله بهداشتی و غیر سمی بودن زالو که در موقع خرید زالو باید به آن دقت کرد، شرایط بیمار و مزاج ها نیز در زالودرمانی باید مورد توجه قرار گیرد. زالودرمانی از دیرباز در فرهنگ ما ایرانیان وجود داشته برای مزاجهای خاص استفاده می شده. از آنجایی که همه ی بیماران مزاج یکسان ندارند و همچنین مزاج زالو نیز مناسب همه ی بیماران نیست تمام مراحل درمان باید بر اساس اصلاح طبع و مزاج باشد.

قبل از زالودرمانی باید به بیمار مصلح و منضج داده شود و بدن از اخلاط فاسد پاک شده بعد زالو درمانی انجام شود تا بهبودی حاصل گردد. به همین دلیل وقتی که بیمار دارای غلبه اخلاط فاسد است نباید زالو درمانی کند چون خود زالو شاید تجمع یا تخلیه نابجای اخلاط شده و بجای درمان و شفای بیماران ، درد آنها را زیاد تر کند یا اینکه تأثیری نداشته باشد .

اما در زالو درمانی اروپائی و آمریکایی متأسفانه هیچ توجهی به زالودرمانی و انواع مزاج ها ، مزاج بیمار و اصلاح طبع نمی شود و زالو درمانی بصورت ماشینی و شبیه دارو درمانی مدرن انجام می شود . یعنی بدون توجه به سیستمهای مختلف بدن و تعادل مزاج ، زالو درمانی بصورت موضعی انجام می شود

تجویز زالو مثل تجویز استامینوفن ، بدترین نوع زالو درمانی است که متأسفانه امروز در بسیاری از کشورهای جهان در حال انجام است . آنها نمی دانند که این کار ضربه ی مهلکی به علم زالو درمانی می زند چون تمام تحقیقات و پژوهش آنها نیز دارای اشکال است وقتی اصل زالو درمانی ایراد داشته باشد این اشتباه به کتب و مقالات منتقل می شود و یک عمر این علم را تحت تأثیر خود قرار می دهد .

به عنوان مثال اگر ۱۰۰ نفر که دارای بیماری انسداد عروق کرونر هستند برای زالو درمانی انتخاب بشوند و برای آنها پاکسازی واصلاح طبع انجام نشود شاید در بعضی از آنها نتیجه ی معکوسی بدهد و حتی حال بعضی از بیماران بهتر نشود . نتیجه ی این تحقیق ظالمانه است چون می تواند اصل علم زالو درمانی را نابود کند .

حالا تصور کنید اگر زالو درمانی این صد نفر طبق توصیه ی طب سنتی ایران انجام شود یعنی بعد از پاکسازی برای آنها زالو درمانی انجام دهیم نتیجه ی تحقیق حیرت آور و معجزه آسا خواهد بود و در مقایسه با روش قبلی کاملاً نتایج متفاوت خواهد بود .

پس کشورهای غربی مثل اشتباهاتی که در طب مدرن مرتکب شدند در این رشته نیز مرتکب شده اند . درعین حالیکه کارهای تحقیقاتی و آزمایشگاهی بسیار با ارزشی انجام داده اند اما بدلیل اشکال اساسی در روش درمانی نتیجه ی کار آنها معکوس خواهد بود .

شرکت گیلان لیرو متخصص در پرورش زالو طبی و آموزش پرورش زالو به عنوان یکی از معتبرترین مرکز برای خرید زالو فعالیت می کند. علاقه مندان به زالودرمانی و پرورش زالو می توانند با ورود به سایت و مشاهده قیمت مناسب فروش زالو اقدام نمایند.

در صورت وجود هرگونه سوال در مورد پرورش زالو، دوره آموزش پرورش زالو، قیمت فروش زالو و خرید زالو می توانید با مسئولان گیلان لیرو تماس حاصل فرمایید.

 

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • چهارده − 4 =