زالودرمانی روش درمانی است که از دیرباز در فرهنگ ما ایرانیان وجود داشته و هم اکنون درمان بسیاری از امراض است. اما این درمان نیز مانند بقیه درمان ها برای همه افراد مناسب نیست. آنچه که در زالودرمانی باید به آن توجه شود مزاج و طبع افراد است. از جمله افرادی که نباید زالو درمانی کنند افرادی هستند که طبع گرم دارند  اما زالودرمانی برای افراد با مزاج سرد مناسب است. همچنین علاوه بر طبع فرد باید به زمان زالودرمانی نیز توجه شود که بهترین زمان برای زالودرمانی اوایل فصل بهار می باشد اما در فصول گرم زالودرمانی جز در مواقع اضطراری توصیه نمی شود. در هنگام زالودرمانی استفاده و خرید زالو ی مناسب زالودرمانی از اهمیت زیادی برخوردار است. در هنگام خرید زالو باید از بهداشتی بودن زالو اطمینان حاصل شود و همین طور باید دقت شود که زالویی که استفاده می شود قبلا استفاده نشده باشد.

افرادی که نباید زالو درمانی کنند

افرادی که نباید زالو درمانی کنند

افرادی که نباید زالو درمانی کنند

با اینکه زالودرمانی برای بسیاری از بیماری ها مفید می باشد و تعداد افرادی که با زالودرمانی سلامت خود را به دست آورده اند روز به روز زیاد می شود، اما باید این نکته را در نظر داشت که زالودرمانی نیز مانند دارو برای همه بیماران و همه ی بیماری ها توصیه نمی شود. افراد کم خون و مبتلا به تالاسمی نباید زالودرمانی کنند و همین طور افرادی که طبع گرم دارند باید تا حد امکان از زالودرمانی خودداری کنند.

از جمله افراد  که نباید زالودرمانی کنند افراد مبتلا به یک نوع بیماری پوستی به نام سالک هستند.

سالک، بیماری عفونی مزمن پوست است که انگل تک سلولی از جنس «لیشمانیا» موجب بروز آن می شود و پشه خاکی به پوست انسان تلقیح می کند، اما امکان انتقال بیماری به طور مستقیم از یک فرد به فرد دیگر وجود ندارد.

نشانه های سالک عبارتند از دانه های قرمز بنفش رنگ که رشد تدریجی دارند و بعضا قسمت مرکزی آنها زخمی می شود و کروت و کبره می بندد؛ ضایعات پوستی اغلب در صورت، دست و ساعد یا پشت پاهاست؛ یعنی نقاطی که برای گزش در دسترس پشه هاست.

گیلان لیرو متخصص در پرورش زالوی طبی و آموزش پرورش زالو و خرید زالو و فروش زالو آماده ی ارائه هرگونه خدمت و راهنمایی در خصوص پرورش زالو و خرید و فروش زالو می باشد.

 

 

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • هشت + چهارده =