زالوها جانورانی هستند که از دیرباز مورد استفاده پزشکی داشته اند. مستندات تاریخی نشان دهنده این است که زالودرمانی از ۲۵۰۰ سال قبل در هند، یونان و اروپا انجام می شده است. در علم نوین هم ثابت شده است که زالو در درمانی بسیاری از بیماری ها از جمله فشار خون بالا، تب ، سردرد مفید می باشد. البته موارد استفاده از زالو به این چند موارد محدود نمی شود روزانه تحقیقات زیادی در زمینه زالو و تاثیر زالودرمانی در بیماری های پوستی انجام می شود که فواید این موجود کوچک را بیش از پیش برای همه معرفی می کند. ما نیز در این مقاله سعی داریم نقش زالودرمانی در بیماری های پوستی را بیان کنیم. 

نقش زالودرمانی در بیماری های پوستی

نقش زالودرمانی در بیماری های پوستی

تحقیقات اخیر در زمینه نقش زالودرمانی در بیماری های پوستی نشان دهنده این است که افرادی که از بیماری های پوستی از قبیل جوض صورت، لک و … رنج می برند می توانند برای درمان به زالودرمانی فکر کنند و تاثیر این جانور کوچک را در بهبود وضعیت پوست خود ببینند. البته برای اینکه تاثیر زالودرمانی را روی پوست خود ببینید نحوه زالوانداختن و خرید زالو ی مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای خرید زالو باید دقت داشته باشید که زالو قبلا استفاده نشده باشد و مخصوص زالودرمانی باشد. شرکت گیلان لیرو یکی از مراکز معتبر و با سابقه در زمینه خرید زالو ، پرروش زالو ، فروش زالو  و آموزش پرورش زالو می باشد. 

از زالودرمانی می توان برای رفع چین و چروک های پوست بهره برد. نقش زالودرمانی در بیماری های پوستی به این صورت است که زالو با آنزیمی به نام هیدرودین در بزاق خود باعث گردش خون بهتر در بافت پوست می گردد و از این طریق با شادابی و کاهش چین و چروک های صورت کمک می کند. امروزه به علت این خواص درمانی مشاهده شده در زالو از آنزیم بزاق دهان زالو در تولید مواد آرایش و بهداشتی استفاده می شود. اخیرا در کشور مسکو از کرم زالو استفاده می کنند شاید این برای بسیاری از مردم عجیب باشد ولی جالب است بدانید کارخانه‌ای در مسکو با مشارکت فرانسه کرمی برای رفع چین و چروک های دست و صورت تولید کرده که ماده اصلی این کرم،‌ پودر پوست زالوهای خشک شده است.

از زالودرمانی می توان در شفاف کردن پوست صورت استفاده برد. کسانی که از بدرنگی و کدر بودن پوست خود ناراضی هستند می توانند با زالودرمانی پوستی شفاف تر داشته باشند.  

زالودرمانی در رفع جوشهای صورت نقش مهمی را بازی می کند. تحقیقات نشادن داده است که زالو برای تخلیه و درمان جوشهای پوستی بخصوص ناحیه صورت و شانه ها و روی باسن بسیار مؤثر است. مخصوصا اگر به موقع و با تعداد مناسب (بین ۲ تا ۵ زالو به نسبت بزرگی) انجام شود ، اثر درمانی مناسبی بر آکنه و دمل های پوستی دارد. 

برای درمان اگزمای پوستی و تیره گی لب ها نیز می توان از زالودرمانی کمک گرفت.

بهترین زالو برای زالودرمانی زالو ی طبی به رنگ سبز مایل به زیتونی می باشد که این نوع زالو در شرکت گیلان لیرو به طور تخصصی پرورش داده می شود و با قیمت مناسب به فروش می رسد. کسانی که به زالودرمانی می پردازند می توانند برای خرید زالو به سایت شرکت گیلان لیرو مراجعه کنند و یا با کارشناسان شرکت گیلان لیرو در زمینه فروش زالو ، خرید زالو و پرورش زالو مشاوره داشته باشند. لازم به تذکر است که راه اندازی شغل پرورش زالو با اینکه آسان است و هزینه کمی میخواهد ولی در عوض نیاز به تخصص زیادی دارد. افرادی که تخصص کافی در پرورش زالو نداشته باشند در این کار شکست می خورند. شرکت گیلان لیرو در زمینه ارتقاء سطح دانش پرورش زالو و همچنین ترویج شغل پرورش زالو اقدام به برگزاری دوره های آموزش پرورش زالو نموده است علاقه مندان به شغل پرورش زالو می توانند با ثبت نام در سایت و یا تماس تلفنی با مسئولان گیلان لیرو از نحوه برگزاری کلاس آموزش پرورش زالو باخبر شوند.


درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بیست − یازده =