در این مقاله در پی مقالات قبلی که در مورد پرورش زالو و آموزش پرورش زالو بیان شد، همه چیز درباره زالوها را می خوانیم. زالوها جانوران مفیدی هستند که خاصیت درمانی دارند و برای خونگیری در قدیم از آنها استفاده می شده. امروزه به علت کمیاب شدن زالو در طبیعت افراد زیادی به حرفه پرورش زالو پرداخته اند. یکی دلایل جذب شدن افراد به این شغل بازار خرید و فروش زالو می باشد که علاوه بر بازار داخلی وضعیت صادارت خوبی نیز دارد.

همه چیز درباره زالوها

همه چیز درباره زالوها

زالوها جانوری از راسته آرواره داران هستند. عمده خاصیت موجود در زالوها که آنها را به عنوان یک جراح کوچک معرفی کرده خواص موجود در بزاق آنهاست.  محل زندگی زالوها اطراف آبهای شیرین و یا در خاک است البته بسته به نوع زالوها محل زندگی آنها متفاوت است. در حال حاضر تقریباً ۷۰۰ گونه از زالوها شناخته شده‌اند، که ۱۰۰ تا دریایی، ۹۰ تا زمینی و بقیهٔ آن‌ها از آرایهٔ آب‌های شیرین هستند. زالوها از خون کرمها و یا بی مهرگان دیگر تغذیه می کنند.در حال حاضر گونه های فراوانی از زالوها شناخته شده است که تنها برخی از آنها برای درمان و زالودرمانی مفید هستند.

ساختار بدنی زالوها

زالوها جانوری هستند که قابلیت انقباض و انبساط فراوان دارند.

زالوها ۳ فک دارند و هر فک ۱۰۰ دندان دارد؛ یعنی یک زالو حدود ۳۰۰ دندان دارد.

در جلوی بدن یک بادکش وجود دارد که از دو حلقه تشکیل شده است. دهان زالو نیز در این قسمت قرار دارد. زالوها در انتهای بدن  خود یک بادکش متشکل از هفت حلقه دارند نقطه اتکایی آنها برای حرکت کردن است.

یک زالو ۳۰ – ۵ سی سی خون میخورد

زالوها قلب و مغز ندارند ولی ۳۲ طناب عصبی و گانگلیتون دارند.

زالوها فاقد ریه هستند و از راه پوست نفس می کشند.

در لوله های گوارشی زالوها آنزیم بیوشیمیائی تولید می شود که هرجور میکروارگانیسم مثل باکتری یا ویروسها و یا میکروبها یا تک یاخته را به مدت کمتر از نیم ساعت نابود مینماید!!

 

شرکت گیلان لیرو متخصص در پرورش زالو و خرید زالو و همچنین فروش زالو می باشد. برای اطلاعات بیشتر از قیمت فروش زالو و دوره های آموزش پرورش زالو می توانید با مسئولان در شرکت گیلان لیرو تماس حاصل فرمایید.

 

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 18 − 7 =