زالودرمانی در دنیا سابقه ای دیرینه دارد. استفاده از زالودرمانی از چند قرن پیش در ایران ، هند ، روم و اروپا رواج داشته است. از خواص زالودرمانی می توان در بسیاری موارد مانند درمان زخم معده ، کولیت روده، پرستات ، امراض ریوی ، التهاب کبد ، کیسه صفرا، ترمیم عضوهای آسیب دیده بدن، درمان فشارخون و بیماری های مفصلی و استخوانی، سیاه زخم واریس گرفتگی عضلات پا و حرارت پا ، در رفتگی، ضرب دیدگی و آب آوردن زانو مفید می باشد. زالودرمانی خواص بسیار زیادی دارد که در بالا فقط به موارد محدودی اشاره شد. برای اثبات هر کدام از این موارد دانشمندان تحقیقات بسیاری را انجام داده اند و به نتایج مثبت زالودرمانی پی برده اند. دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که بیشترین خاصیت درمانی که در زالوها وجود دارد مربوط به آنزیمی به نام هیدرودین موجود در بزاق زالوها است. این آنزیم خواصی مانند خاصیت بی‌حس‌کنندگی، گشادکنندگی عروق، ضدانعقادی و آنتی بیوتیکی دارد.

خواص زالودرمانی

خواص زالودرمانی

خواص زالودرمانی در بیماری های مفصلی

همان طور که ذکر شد یکی از خواص زالودرمانی بهبود بیماری های مفصلی و استخوانی است. کسانی که از بیماری هایی مانند آرتروز رنج می برند می توانند با انجام زالودرمانی تاثیر این جراح کوچک را در بهبود بیماری خود ببینند.

در این روش زالوها را روی موضع مورد نظر که توسط شخص متخصص به زالودرمانی تعیین می شود، قرار می دهیم. زالوها با گزش محل مورد نظر و مکیدن خون شخص آنزیم هیدرودین که خاصیت ضد التهابی و ضد دردی دارد به بدن شخص وارد می شود. این آنزیم‌ها با جریان گردش خون به طور کامل موضع موردنظر را درگیر می‌کند. به این ترتیب علاوه بر تسکین درد و التهاب‌ها، خستگی و کوفتگی عضلات را می‌توان با گزش زالوها درمان کرد. در بسیاری از متون طب سنتی به این نکته اشاره شده که زالودرمانی می‌تواند در بهبود افرادی که دچار محدودیت حرکتی هستند، موثر باشد.

نکته قابل توجه در زالودرمانی این است که برای کسب نتیجه بهتر در زالودرمانی و بهبود بیماری باید به مراکزی مراجعه کنیم که زالودرمانی را طبق اصول و به صورت بهداشتی انجام می دهند و از مراجعه به افرادی که در این زمینه تخصص و تجربه ندارند و یا از مراجعه به مراکزی که  از بهداشتی بودن زالوها و شیوه زالودرمانی آنها مطمئن نیستید پرهیز کنید. اگر زالودرمانی به شیوه صحیح و بهداشتی انجام نشود نه تنها موثر واقع نمی شود بلکه ممکن است ناقل بیماری نیز شود. شرکت گیلان لیرو متخصص در پرورش زالوی طبی ، آموزش پرورش زالو ، خرید زالو و فروش زالو بهترین و مطمئن ترین مرکز برای خرید زالو ی بهداشتی است.  این شرکت با فروش زالو با قیمت مناسب و بهداشتی سهم مهمی در تامین زالوی طبی برای مراکز طب سنتی دارد. همچنین شرکت گیلان لیرو با هدف ترویج و توسعه شغل پرورش زالو اقدام به برگزاری دوره های آموزش پرورش زالو نموده است و علاقه مندان به شغل پرورش زالو می توانند با تماس تلفنی و یا مراجعه به سایت گیلان لیرو از نحوه ثبت نام و شرکت در دوره آموزش پرورش زالو مطلع شوند.

 

 

 

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 2 + هفت =