پرورش زالو و آموزش پرورش زالو نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورهای دنیا نیز به طور حرفه ای انجام می شود. خبرها حاکی از آن است که حتی پرورش زالو و آموزش پرورش زالو در دیگر کشورها نظیر انگلستان، روسیه و ترکیه بسیار جدی تر از ایران انجام می شود. بهترین نوع زالو زالوی شرقی است و  ایران پرورش دهنده بهترین نوع زالوی طبی است و سهم مهمی در صادرات زالو به کشورهای دیگر دارد.

بسیار مهم است که بدانید درآمد پرورش زالو در کشورهایی مانند روسیه و انگلیس و آلمان از درآمد نفتی کشور ایران بیشتر است.

شرکت گیلان لیرو اقدام به پرورش یکی از بهترین نژادهای زالوی طبی نموده است. با توجه به کیفیت بالای محصول و همچنین وجود بازار بسیار گسترده در خارج از کشور این شرکت با کشور های اروپایی از جمله کشور روسیه و فرانسه در حال مذاکره برای صادرات محصول خود می باشد. از سوی دیگر با هدف تامین نیازهای بازار داخلی، این شرکت تعاونی در حال آموزش پرورش زالو در دیگر کشورها و همچنین نظارت و مشاوره تولیدکنندگان می باشد.

صادرات زالو و آموزش پرورش زالو در دیگر کشورها

صادرات زالو را به دو صورت می توان انجام داد یکی صادرات خود زالو به کشورهای دیگر و دومی صادرات مواد دارویی حاصل از آنزیم های زالو. قیمت فروش زالو در آمریکا حدودا ۶ دلار و در کشورهای اروپایی ۳ تا ۴ دلار است.این درحالی است که قیمت فروش زالو در ایران نسبت به بقیه کشورها پایین تر است. متاسفانه در ایران به مسئله پرورش زالو و همچنین صادرات آن خیلی توجه نشده است با اینکه ایران مستعد و دارای توانایی لازم برای پرورش و صادارت زالو به کشورهای دیگر است.

تماشای ویدئوی آموزش پرورش زالو در دیگر کشورها شما را بیشتر با اهمیت آموزش پرورش زالو و همچنین شغل پرورش زالو آشنا می کند.

 

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 5 + سه =