وضعیت پرورش زالو در روسیه

پرورش زالو در روسیه ، آلمان، فرانسه، انگلستان و مالزی از زمان های طولانی وجود داشته است و طبق آمارها  کشورهایی نظیر روسیه و انگلستان و آلمان از تولید و خرید زالو و فروش زالو و همچنین صادرات زالو به کشورهای دیگر درآمد بسیاری کسب می کنند که می تواند با درآمد نفت ایران مقایسه شود.
گفتنی است، زالو از ۲۵۰۰ سال قبل در کشورهایی مثل هند، یونان، روم، ایران استفاده می شده و در کشور روسیه بیماری‌های مختلف (سردرد و امراض قلبی و پوستی و ضعف قوای جنسی) با زالو معالجه می‌شود.
در مسکو و اوکراین از بزاق دهان زالو  کرم‌های آرایشی برای رفع چین و چروک صورت تولید شده است.

مهم است بدانید بزرگترین مرکز پرورش زالو در روسیه قرار دارد که  سالانه بالغ بر ۱ میلیون زالو به سراسر جهان صادر می کند.این مرکز پرورش زالو تولیدکننده حجم وسیعی از محصولات آرایشی است. در این محصولات از عصاره بدن زالو‌ها برای تولید شامپو، کرم صورت و سایر مواد آرایشی استفاده می‌شود.

در روسیه از کرم زالو استفاده می شود. یلنا تیتوا، رییس آزمایشگاه‌های تولیدکننده کرم زالو معتقد است برخلاف سایر کرم‌ها که فقط روی زخم را می‌پوشانند، کرم زالو از درون باعث درمان زخم‌ها می‌شود. تیتوا می‌گوید: «در این مرکز بیش از ۳۰ ترکیب درمانی تولید می‌شود که همه آنها کاملا طبیعی هستند.» این مرکز سعی می‌کند به کارمندان خود جدیت در کار را توصیه کند. به همین دلیل هر کارگر این مرکز، از ابتدای تولید زالوها تا انتهای کار، شخصا مسئول پرورش آنهاست.

در حال حاضر نیز تکثیر و پرورش زالو در ایران نیز با موفقیت انجام می گیرد ، به‌طوری‌که در حال حاضر بیش از ۲۰۰ هزار قطعه زالوی پرورشی برای عرضه به بازار مصرف وجود دارد و این در حالی است که پرورش زالو توجیه اقتصادی خوبی دارد و در حال حاضر قیمت فروش زالو در ایران به پانصد  تا دوهزار تومان می‌رسد و این در حالی است که قیمت این آبزی در اروپا هشت تا  دلار است.

 

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • چهار × 5 =