امروزه خواص زیادی برای زالو ثبت شده است که باعث افزایش مصرف زالو همچنین قیمت خرید زالو شده است. با اثبات خواص منحصر به فرد زالوها و استفاده بیشمار آن در پزشکی، پرورش زالو و به دنبال آن فروش زالو به مراکز زالودرمانی کارجویان بسیاری را به خود جذب کرده است. شرکت گیلان لیرو با سالها تخصص و تجربه در پرورش و آموزش پرورش زالو و همچنین خرید و فروش زالو با برگذاری دوره های آموزش پرورش زالو و فروش زالو با قیمت مناسب آماده ارائه راهنمایی و مشاوره به علاقه مندان پرورش زالو است. آنچه که ما بیشتر در مورد زالو می دانیم مصارف پزشکی و دارویی آن است اما باید بدانیم که از زالوها استفاده های دیگری نیز می شود. در این مقاله در پی مقالات قبلی که در مورد خواص زالودرمانی و موارد استفاده زالو در پزشکی مطالبی بیان شد، اکنون به معرفی دیگر موارد استفاده زالو می پردازیم.

موارد استفاده از زالو

موارد استفاده از زالو

انواع موارد استفاده زالو

زالو به عنوان غذا

زالوها مهم ترین بخش غذای برخی ماهیان ، اردک ها، پاچیلکها، مرغ باران و دیگر پرندگان و برخی از پستانداران کوچک را تشکیل می دهند. همچنین برخی اقوام، از زالوها مانند کرمهای پهن به عنوان غذای انسان استفاده می شود.

زالو به عنوان شکارچی

زالوها قادرند با مکانیسم های مختلفی جوندگان و دوزیستان را که اثرات مخرب فراوانی بر پرورش ماهی و محصولات کشاورزی دارند، کنترل نمایند.

زالو به عنوان آفت

برخی از زالوها منبع عظیم آفت برای کشتزارها و مزارع سبزی و استخرهای پرورش ماهی می باشند که موجب خسارت جبران ناپذیری می گردند.

زالو در پزشکی

بیشترین و شناخته شده ترین موارد استفاده زالو در پزشکی است که پیشینه ای طولانی دارد. زالوها خون قربانیان خود را به روشی بدون درد می مکند و به همین علت در گذشته استفاده گسترده ای در جراحی داشته اند و پزشکان معتقد بودند خون کثیف به کمک زالوها می توانند باعث مداوای بیماری ها شوند. استفاده از زالو برای درمان بسیاری از بیماری ها توصیه می شود. اما علاوه بر این باید از بهداشتی بودن زالوی مورد استفاده شده اطمینان حاصل کرد و از خرید زالو هایی که استفاده شده اند و یا بیمار هستند جلوگیری شود. بهترین زالو برای زالودرمانی زالوی طبی شرقی سبز رنگ مایل به زیتونی است.

موارد استفاده زالو در پزشکی

موارد استفاده زالو در پزشکی

شرکت گیلان لیرو با پرورش زالو ی طبی یکی از مطمئن ترین مراکز فروش زالو  است . علاقه مندان به خرید زالو برای زالودرمانی و یا پرورش زالو می توانند با مسئولان گیلان لیرو تماس حاصل نمایند.

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 15 + 4 =