پرورش و فروش زالو امروزه جزء شغلهایی است که بازار بکری دارد و با توجه به سرمایه اولیه کم و قیمت بسیار مناسب فروش زالو افراد زیادی را به خود جذب کرده است. اما پرورش زالو نیز مانند هر شغل دیگری نیازمند به تخصص زیادی است و اگر بدون تخصص وارد شغل پرورش زالو شوید قطعا شکست خواهید خورد. شاید با این توضیحات سوالی که به ذهن افراد می رسد این باشد که چه ویژگی ها و کاربردهای زالو سبب ارزشمند شدن این موجود در جهان شده است. لازم است بدانید که خرید زالو هم به صورت زنده انجام پذیر است که برای مراکز زالودرمانی و پرورش زالو استفاده دارد و هم به صورت خشک شده و یا فرآوری شده که در این صورت بیشتر از آنزیم های آن در صنعت پزشکی و داروسازی و یا ساخت لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می شود.

کاربردهای زالو

کابردهای زالو

به دلیل خواص زیاد و منحصر به فردی که در زالو وجود دارد پرورش زالو ، خرید زالو  و فروش زالو امروزه سود زیادی را به خود اختصاص داده است. در این مقاله برای آشنایی بیشتر با زالو و کاربردهای زالو مطالبی را بیان خواهیم کرد.

 

کاربردهای زالو به صورت زنده در پزشکی

زالوی طبی به عنوان یک جراح بوده و با ایجاد یک زخم کوچک بر روی پوست اقدام به ترشح بزاق به داخل خون کرده که بیشترین تاثیرات درمانی با وارد شدن این بزاق که حاوی مواد مختلفی است، به وقوع خواهد پیوست، سپس زالو با مکش خون آلوده رقیق شده بعد از مدت ۳۰ الی ۶۰ دقیقه به کار خود پایان می دهد و از پوست جدا می شود.

برای استفاده از زالوی زنده در مراکز پزشکی، ابتدا به مرکز پرورش زالو ی طبی، تعداد زالوی مورد نیاز را اطلاع می دهند تا پرورش دهندگان پیش بینی لازم را در این مورد مصرف انجام دهند و بعد از تولید زالوها متناسب با مورد مصرف به مراکز پزشکی از جمله اتاقهای جراحی و یا کیلینیک های هیرودوتراپی انتقال پیدا می کنند.

استفاده از بزاق زالو

زالوی رشد یافته که حداقل سه ماه از تغذیه آنها گذشته است و هضم اولیه در آنها انجام گرفته است و در این شرایط دارای بیشترین بزاق می باشند، از محل پرورش زالو به آزمایشگاه انتقال می یابند. در آنجا با تحریک قسمت دهانی و گوارشی زالوها ، زالوها بزاق خود را ترشح می کنند که این مواد مترشحه را جمع کرده و در ساخت داروها و کرم های بهداشتی استفاده می کنند.

تهیه پودر زالو

یکی دیگر از کاربردهای زالو تهیه پودر از زالوهای خشک شده است که این کار در آزمایشگاه انجام می گیرد تا از خالص بودن پودر زالو مطمئن شوند.

پودر زالو با روغن هایی از قبیل روغن زیتون، گلیسیرین و یا روغن های فرار خاص، عمل آوری می کنند و بعد از صاف کردن، در بطری های کوچک شیشه ای بسته بندی کرده و به فروش می رسانند. روغن حاصله از پودر زالو در مواردی همچون بالا بردن توانایی جنسی ، بزرگ کردن اندام جنسی، کاهش دردهای عضلانی و مفصلی بالا بردن جریان خون به طور موضعی و … مصرف می شود.

از پودر زالو قرص نیز تهیه می شود که برای بعضی از بیماری ها مصرف دارد از جمله درمان سرطان.

شرکت گیلان لیرو پیشرو در پرورش زالو و فروش زالو آماده ارائه هرگونه راهنمایی به علاقه مندان به پرورش زالو می باشد و مکانی بسیار مطمئن برای خرید زالو است . گیلان لیرو در راستای ترویج شغل پرورش زالو و زالودرمانی اقدام به برگزاری دوره های آموزش پرورش زالو نموده است که علاقه مندان جهت اطلاعات بیشتر می توانند با این شرکت تماس حاصل نمایند.

 

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 20 + یازده =