شرکت گیلان لیرو با سابقه ای درخشان در زمینه پرورش زالو و آموزش پرورش زالو در راستای ترویج شغل پرورش زالو و راهنمایی و مشاوره به کسانی که قصد شروع کار پرورش زالو دارند اقدام به برگزاری دوره های آموزش پرورش زالو نموده است. در این دوره تمامی مسائل مربوط به پرورش زالو  از قبیل انواع روشهای پرورش زالو ، روش صید زالو ، تکثیر زالو و … به طور مفصل توضیح داده می شود. در این مقاله نیز در راستای آموزش پرورش زالو قصد داریم شما را انتشار جغرافیایی زالو ها در ایران و جهان آشنا کنیم.

همچنین شرکت گیلان لیرو با سالها تجربه و تخصص در خرید زالو و فروش زالو علاوه بر آموزش پرورش زالو آماده ارائه هرگونه راهنمایی به پرورش دهندگان زالو در زمینه خرید زالو و فروش زالو است. جهت اطلاعات بیشتر در مورد خرید زالو و یا قیمت فروش زالو می توانید با مسئولان در شرکت گیلان لیرو تماس حاصل فرمایید.

انتشار جغرافیایی زالو درجهان

انتشار جغرافیایی زالو در جهان

انتشار جغرافیایی زالو به این صورت است که حدود ۱۵ درصد از گونه های زالو در دنیا هستند که در دریاها زندگی می کنند و بخش اعظمی نیز در آبهای شیرین زندگی می کنند که حدود ۹۱ جنس در این گروه قرار دارند.

در حال حاضر بیش از ۴۰ گونه زالو از خانواده های مهم، در آبهای شیرین ایران و بخش جنوبی دریای خزر گزارش شده است. هم اکنون زالوهای ایران در ارتفاعات متنوعی از حدود ۴۰۰۰ متر (چشمه دیمه) و کمتر از ۲۰ متر از سطح دریاهای آزاد (سطح دریای خزر) در اغلب مناطق اکولوژیکی کشور یافت شده اند.

انتشار جغرافیایی زالو

انتشار جغرافیایی زالو

انتشار جغرافیایی زالو ی طبی (هیرودومدیسینالیس Hirudo medicinalis) در ایران

استان آذربایجان:

استان آذربایجان در آبگیرها و چشمه های اطراف رشته کوه سهند و سبلان و ارسباران

استان آذربایجان در جنوب دریاچه ارومیه در تالابها و آبگیرهای آب شیرین (بناب ، ملکان ، میاندوآب، مهاباد)

استان آذربایجان در غرب دریاچه ارومیه در تالابها و آبگیرهای شیرین (مابین شهر ارومیه و دریاچه گلمرز و …)

استان گیلان

در آبند پرسرا و در اکثر آبگیرهایی که در ارتفاعات قرار داشته و از آب باران پر شده اند و در آنها لای روبی انجام نشده است، وجود دارند (به طور کلی در آبگیرهای اطراف رشته کوه البرز)

استان مازندران

همانند استان گیلان در اکثر آبگیرهای کوهستانی که از آب باران پر شده اند و عاری از آلودگی های شیمیایی هستند و لای روبی در آنها انجام نشده است، یافت می شود به عنوان نمونه در روستای بندپی غربی در بابل و آبگیرهای واقع در محدوده جنگل تالار در قائمشهر

استان گلستان

همانند استانهای شمالی دیگر در آبگیرهای کوهستانی و آب بند های لای روبی نشده یافت می شوند، به عنوان نمونه در میر محله و آب بندایمر

و در دیگر مناطق کشور همچون در غرب کشور در آبگیرهای ایجاد شده در دامنه های رشته کوه زاگرس و مناطق دیگر که هنوز شناسایی به صورت کامل نشده اند.

انتشار جغرافیایی زالو در جهان

دیرین شمالگان، اروپا، آسیا، قزاقستان، ازبکستان هم اکنون در اغلب مناطق دنیا یافت می شود. حدود پانزده درصد از گونه های تفسیر شده در جهان دریازی هستند و تعداد کمتری در حال سازگاری با زندگی در خشکی می باشند و بقیه بخش اعظم گونه های یافت شده در آبهای شیرین هستند که ۹۱ جنس در این گروه قرار دارند به طور کلی تنوع آنها در تمامی مناطق به جز قطب شمال یعنی اروپا و اوراسیا و آمریکای شمالی به حداکثر می رسد.

شرکت گیلان لیرو با سالها تجربه و تخصص در پرورش زالو ی طبی مرکزی مطمئن برای خرید زالو ، فروش زالو و آموزش برای پرورش زالو است.

 

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • هفت + 7 =