شرکت گیلان لیرو یکی از شرکت های موفق در زمینه پرورش زالو، خرید زالو و فروش زالو است و در همین زمینه آماده ارائه خدمت به مشتریان گرامی است. صادرات زالو ی طبی امروزه یکی از دغدغه های پرورش دهندگان زالو است. در این مقاله  سخنان علیرضا تندرو در مورد صادرات زالو ی طبی بیان می کنیم .

صادرات زالو ی طبی

صادرات زالو ی طبی

سخنان علیرضا تندرو درباره صادرات زالو ی طبی

مدتی هست که دوستانی از شهرهای مختلف با مجموعه شرکت تعاونی تکثیر پرورش زالو ی طبی گیلان لیرو تماس می گیرند و درخواست سرمایه گذاری به هدف صادرات زالو به کشورهای دیگر رو دارند.

لازم دانستم چند نکته را در این خصوص به اطلاع برسانم:

۱) یک مجموعه تولیدی خصوصا تولیدی هایی که دارای حساسیت هستند برای شروع فعالیت لزوما باید دارای مجوز باشند.

۲) درخصوص تکثیر و پرورش زالو، سازمان نظام مهندسی کشاورزی کشور مرجع صدور مجوز فعالیت است. به این ترتیب که بعد از استعلام از مراجع مهمی مانند اداره های دامپزشکی، بهداشت، محیط زیست، منابع طبیعی، امور اراضی، آب، برق، بنیاد مسکن و … و اخذ پاسخ نسبت به صدور پروانه تاسیس اقدام می نماید.

۳) بعد از تاسیس کارگاه براساس طرح و نقشه مصوب، سازمان مذکور پس از استعلام مجدد نسبت به صدور پروانه بهره برداری اقدام می نماید.

۴) پس از تولید محصول براساس نظارت سازمان دامپزشکی که مرجع صدور پروانه بهره برداری بهداشتی ( اصلی ترین و مرجع تاییدیه بهداشتی و #صادرات_دام)  و با توجه به استانداردهای موجود در دستورالعمل این سازمان (موجود در وب سایت سازمان دامپزشکی کل کشور) نسبت به تاییدیه بهداشتی داخلی اقدام خواهد شد.

۵) برای صادرات لزوما باید تاییدیه بهداشتی کشور مقصد را هم داشته باشید که خود دارای یک پروسه اداری هست را دریافت فرمایید.

۶) اقدام های مالی، حقوقی و اداری در خصوص صادرات غالبا تحت نظر مراجع کشوری رسد ، پیگیری و رهگیری خواهد شد.

لذا دوستان عنایت داشته باشند مدعیان صادرات زالو چطور بدون طی کردن این پروسه فعالیت اقتصادی فرا ملی انجام می دهند؟ آیا مدارک و مستنداتی ارائه فرمودند؟

 

پس: الف) درخصوص استعلام مجوزهای تولید زالوی طبی حتما از متولی این امر یعنی سازمان نظام مهندسی کشور اقدام فرمایید تا از صداقت گفتار مدعیان تولید زالوی طبی مطلع گردید.

 

ب) برای استعلام میزان حجم معاملات و صادرات زالو ی طبی می توانید از اتاق بازرگانی اقدام فرمایید.

 

تعجب بنده از سیل مراجعات و تماس های دوستان در این خصوص، بنده را وا داشت تا به چند نکته پیش گفته اشاره کنم تا با وهم و رویا پردازی پا به این صنف حساس و تخصصی نگذاشته و متحمل آسیب نگردند.

 

در پایان لازم به ذکر می دانم  برای سرمایه گذاری در خصوص صادرات زالو صرفاً به تبلیغات و گفتار مدعیان بسنده نکرده و از مراجع قانونی استعلام فرمایید.

 

این متن درخصوص نحوه صادرات زالو ی طبی نگارش شده و مقصود بنده قاچاق این کالا نیست.

 

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • چهارده − 9 =