پرورش زالو در کارگاه پرورش زالو بسیار متفاوت با پرورش زالو در خانه می باشد. برای پرورش زالو در خانه نیاز به سرمایه اولیه کمی است. به گفته برخی از متخصصان پرورش زالو حدودا با سرمایه ۵ میلیون تومان می توان پرورش زالو در خانه را آغاز کرد.درمقاله های قبلی به طور مفصل در مورد پرورش زالو به صورت خانگی و شرایط و سرمایه اولیه آن صحبت کردیم.در این مقاله قصد داریم با پرورش زالو در کارگاه بیشتر آشنا شویم. برای پرورش زالو در کارگاه نسبت به پرورش زالو در خانه سرمایه اولیه بیشتری نیاز است چرا که فراهم کردن تجهیزات کارگاه پرورش زالو و هزینه اجاره و کارگران بخش مهمی است که باید به آن دقت داشته باشیم.

تجهیزات کارگاه پرورش زالو

تجهیزات کارگاه پرورش زالو

مکان پرورش زالو

برای پرورش زالو نیاز به خرید و یا اجاره یک فضای مناسب داریم. از جمله نکاتی که در هنگام اجاره محل باید به آن توجه کرد مسئله آب و برق و گاز  این مکان است.

زالوها در آب زندگی می کنند بنابراین آب یکی از مسائل مهم و حیاتی در کارگاه پرورش زالو است.

همچنین نیاز به برق نیز از موارد مهم است. پس از آب و برق باید به گاز محیط پرورش زالو دقت داشته باشیم.

لازم به ذکر است که فاکتور گاز به اندازه آب و برق برای مکان پرورش زالو مهم نیست.

تجهیزات کارگاه پرورش زالو

۱- Ph سنج ۲- دماسنج ۳- ذره بین ۴- خط کش مخصوص

در هنگام خرید تجهیزات کارگاه پرورش زالو باید به مراکز مطمئن پرورش و فروش زالو مراجعه کرد و توصیه می شود که از همان مراکزی که به پرورش زالو و فروش زالو می پردازند مراجعه شود.

برای اطلاع از قیمت تجهیزات و وسایل می توانید با متخصصان پرورش زالو مشورت کنید.

PH سنج

PH آب یکی از موارد مهم در پرورش زالو است. PH آب باید به طور مرتب اندازه گیری و کنترل شود و به محض مشاهده PH نامناسب باید آب تعویض شود. روش استفاده از دستگاه PH سنج به این صورت است که سنسور دستگاه را در آب قرار می دهیم. هنگامی که به عددی ثابت رسید آن را می خوانیم. اگر این PH بالاتر از حد نرمال  بود باید هر چه زودتر آب تعویض شود تا زالوها بیمار نشوند و از بین نروند.

PH سنج آب در کارگاه پرورش زالو

PH سنج آب در کارگاه پرورش زالو

دماسنج

طریقه استفاده از دماسنج به این صورت است که مخزن را به صورت عمودی در آب قرار می دهیم  . اگر دما بالا بود باید دمای آب را سریعتر پایین بیاوریم. البته انواع زیادی دماسنج وجود دارد.

بحث دما در پرورش زالو بسیار مهم است باید دماسنج های محیطی در کارگاه پرورش زالو وجود داشته باشد که مرتبا دما کنترل شود. در صورت دمای بالا باید از خنک کننده های محیط مانند استفاده کرد.

دماسنج آب

دماسنج آب

خط کش

معمولا بعد از غذادهی افزایش طول و وزن زالو را شاهد خواهیم بود .

قبل و بعد از غذادهی باید طول و عرض زالو را اندازه گیری کرد تا متوجه شویم که چقدر زالوها رشد داشته اند.

ذره بین

اگر برای زالوها مشکلی به وجود آید که لازم باشد زالوها به طور دقیق بررسی شوند باید از ذره بین استفاده کنیم . از ذره بین در هنگام بیماری زالو و یا بررسی پوست اندازی زالو ها استفاده می شود.

شرکت گیلان لیرو متخصص در پرورش و فروش زالو است. این شرکت با بهره گیری از متخصصانی با تجربه آماده ارائه هرگونه راهنمایی در خصوص تجهیزات کارگاه پرورش زالو و همچنین خرید زالو و فروش زالو است.

در صورت تمایل می توانید با مسئولین شرکت گیلان لیرو تماس حاصل نمایید و در دوره های آموزش پرورش زالو شرکت کنید.

 

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • شانزده + 19 =