در این مقاله با مقایسه و بررسی زالودرمانی و بیماری هایی که با آن درمان می شوند و جایگاه زالودرمانی و پرورش زالو در کشور بحث می کنیم. زالودرمانی یکی از روشهایی است که از درباز در کشور ما برای درمان استفاده می شد و در طب سنتی جایگاه ویژه ای دارد.

در عصر حاضر نیز از خواص زالو و فرآورده های زالو در تولید دارو و درمان بیماری استفاده می شود و همین امر باعث خرید زالو توسط افرادی است که به طب سنتی می پردازند. اما خرید زالو فقط توسط این افراد انجام نمی شود بلکه کارخانه ها و مراکز تولید داروی بسیاری در کشور هستند که با خرید زالو و استفاده از فرآورده های زالو اقدام به تولید داروهایی می پردازند که برای بسیاری از بیماری ها مانند رماتیسم مفید است.

اما نکته ای که در این مقاله قصد بیان آن را داریم این است که نباید زالودرمانی جایگزین درمان توسط دارو و طب سنتی جایگزین طب نوین شود.  بلکه باید به زالودرمانی و طب سنتی به عنوان مکمل طب نوین نگاه شود چرا که بسیاری از بیماری ها هستند که فقط طب نوین و داروهای تولید شده توسط  داروسازان آنها را درمان می کنند و در عوض بیماری های نیز وجود دارند که با زالودرمانی به طور کامل درمان می شوند.

امروز در جامعه باید به این مسئله توجه شود که می توان از زالو و فرآورده های زالو در تولید دارو استفاده کرد و زالودرمانی و طب نوین را در کنار هم قرار داد نه جایگزین هم.

جایگاه زالودرمانی

جایگاه زالودرمانی

جایگاه زالودرمانی در ایران

زالودرمانی و پرورش زالو از مسائل مهم و نوپا در جامعه ما است البته با اینکه ایران از دیرباز با زالو آشنا بوده و از در صید زالو و زالودرمانی پیشینه ای طولانی دارد و کشور ایران از مراکز صید زالوی مهم به شمار می آید اما امروزه پرورش زالو آن طور که باید در جامعه ما جایگاه ندارد و این خود مستلزم آموزش پرورش زالو و زالودرمانی توسط افرادی است که در پرورش زالو و زالودرمانی تخصص دارند.

شرکت گیلان لیرو از جمله شرکتهایی است که در همین راستا فعالیت می کند و با تخصص و تجربه بسیار جزء اولین شرکتهایی است که به طور تخصصی به پرورش زالو و همچنین فروش زالو پرداخته است. گیلان لیرو با بهره گیری از اساتید مجرب و متخصص اقدام به برگزاری دوره های آموزش پرورش زالو نموده است که هم با آموزش پرورش زالو به صورت تخصصی در راستای اقتصاد مقاومتی گام بردارد و راهنمای کسانی باشد که به دنبال شغلی پرسود با سرمایه اولیه مناسب هستند.

امروزه فرآورده های زالو از توجه ویژه ای بین خریداران زالو برخودار است و در برخی موارد مانند تولید لوازم آرایشی و دارویی فرآورده های زالو بیشتر از زالوی زنده مورد توجه است.

از جمله استفاده هایی که از زالو می شود در تولید داروهای ضد انعقاد خون است در بزاق دهان زالو ماده ای به نام هیرودین وجود دارد که خاصیت مهم آن رقیق کننده خون و بی حس کننده است به همین دلیل از بزاق دهان زالو برای تولید دارو درمان بیماری های مانند فشار خون و گرفتگی عروق استفاده می شود.

زالودرمانی و طب نوین مکمل هم

از آنجایی که میانگین سن افراد کشور ما رو به بالا می رود و به دنبال آن بیماری های قلبی و عروقی و التهاب مفصلی و استخوانی رو به افزایش است که در زالو خواص وجود دارد که می تواند در درمان این بیماری ها بسیار موثر واقع شود و مکمل خوبی برای داروهای تولید شده توسط داروسازان کشور است.

نکته قابل توجه این است که به هیچ عنوان زالودرمانی و داروهای تولید شده از زالو جایگزین طب نوین و داروهای موجود نمی شود بلکه زالودرمانی کمک و مکملی برای درمان بیماری ها است. بسیاری از بیماری ها وجود دارند که با زالودرمان نمی شوند اما در عوض بیماری های دیگری نیز هستند که با زالو بسیار بهتر از سایر داروها درمان می شوند.

طب سنتی و زالودرمانی و طب نوین هنگامی که با یکدیگر تلفیق شوند و مکمل هم باشند بسیار بیشتر و بهتر می توانند در درمان بیماری ها موثر واقع شوند.

جایگاه زالودرمانی در طب نوین

جایگاه زالودرمانی در طب نوین

جایگاه زالودرمانی در طب نوین

در مقاله های بعدی بیشتر در مورد جایگاه زالودرمانی و بیماری هایی که با زالودرمانی مداوا می شود پرداخته می شود.

گیلان لیرو متخصص در پرورش زالو و انواع روشهای پرورش زالو با برگزاری دوره های آموزش پرورش زالو و مشاوره به شما عزیزان در مورد خرید زالو و فروش زالو سهم مهمی در کشور در شناساندن این شغل دارد.

علاقه مندان به پرورش و فروش زالو می توانند با مسئولان شرکت گیلان لیرو تماس حاصل نمایند و در این مورد راهنمایی شوند.

 

 

 

 

 

درباره Modir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • دو × 1 =